8 sposobów na oszczędzanie
24.08.2018

8 sposobów na oszczędzanie

Ludzie dzielą się na tych, którzy uwielbiają od razu wydawać wszystkie pieniądze i na tych, którzy wolą odkładać na później. Do którego typu należysz? Jeśli masz problemy, by zostawić sobie trochę groszy na czarną godzinę, czas, by to zmienić. Tylko jak? Poznaj 8 sposobów na oszczędzanie, dzięki którym być może... szybciej się wzbogacisz!

 

#1 PRZEDE WSZYSTKIM – AMBITNE CHĘCI

Kiedy poczujesz, że naprawdę chcesz zacząć oszczędzać, na pewno Ci się to uda! Musisz mieć pozytywne nastawienie i ambicję, by gromadzić grosz do grosza. Z kolei jeśli podejdziesz do sprawy lekkodusznie, możesz zapomnieć o oszczędzaniu. Musisz się wyzbyć myśli ciągłej chęci wydawania pieniędzy – czy na pewno wszystko, to co kupujesz, jest Ci tak bardzo potrzebne? Zastanów się nad tym i przekieruj swoje nastawienie na chęć wzbogacenia się przy jednoczesnej rezygnacji z niektórych przyjemności i kaprysów. ;)

 

#2 RÓB LISTY ZAKUPÓW

Zapisuj wszystkie rzeczy, które musisz kupić, zanim wybierzesz się do sklepu – nieważne, czy spożywczego, meblowego, czy sieciówki. Możesz skorzystać z pomocy przydatnych aplikacji na telefon. Tworzenie list zakupowych uchroni Cię przed niepotrzebnym wydawaniem pieniędzy. W tym przypadku spontaniczność jest przeszkodą – tu liczy się silna wola!

 

#3 ZANIM COŚ KUPISZ, POSZUKAJ ZNIŻEK

Nadszedł ten czas, kiedy musisz coś sobie kupić. Mus to mus. Ale zanim jednak wybierzesz się do sklepu lub zajrzysz do internetowego, przejrzyj sieć w poszukiwaniu różnych zniżek. Być może akurat trafisz na kod rabatowy na produkt, który planujesz kupić. W internecie znajdziesz także wiele portali, które zbierają zniżki z większości sklepów. Istnieją też specjalne apki na telefon.

 

#4 KORZYSTAJ Z PORÓWNYWAREK CEN I SPRAWDZAJ RECENZJE PRODUKTÓW

Ta opcja pozwoli Ci czasem na zaoszczędzeniu kilku złotych. Masz w planach daną rzecz – sprawdź jej dostępność w różnych sklepach i porównaj ceny. Zanim dokonasz zakupu, poczytaj również recenzje o produkcie. Być może opinie innych osób dobrze Cię nakierują na shopping lub ochronią przed wyborem bubla.

 

#5 ROB KANAPKI DO SZKOŁY/NA UCZELNIĘ

Własnoręcznie zrobione jedzenie zawsze wychodzi taniej. Na komponowaniu kanapek do szkoły lub na uczelnie można zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych! Wystarczy odrobina czasu wieczorem lub z samego rana. Porzuć nawyk kupowania żywności na mieście/w szkole/na uczelni – zacznij robić „prowiant” w domu. W kieszeni pozostanie Ci niemała kasa. ;)

 

 

 

#6 OGRANICZ ILOŚĆ SUPLEMENTÓW DIETY

Jeśli należysz do osób, które dbają o organizm – świetnie! Jednak zamień wszelkie suplementy diety na zupełnie zdrową żywność – soki owocowe i warzywne, które możesz wyciskać własnoręcznie, świeże lub gotowane owoce i warzywa itp. Organizm zawsze przyswoi więcej witamin i minerałów z naturalnych nieprzetworzonych źródeł niż syntetycznych/skoncentrowanych suplementów.

 

#7 WRÓĆ DO ŚWINKI-SKARBONKI

Kup sobie skarbonkę. Ale nie idź na łatwiznę! Poszukaj takiej, której nie da się otworzyć i z której nie wyjmiesz z łatwością pieniędzy za pomocą pęsety. Najlepsza jest cała ceramiczna z wąskim otworem na monety i banknoty. Albo...

 

#8 ...ZAŁÓŻ KONTO W BANKU

Ten sposób także bardzo pomoże Ci w oszczędzaniu. Dzięki aplikacji mobilnej lub dostępowi do konta bankowego przez internet masz możliwość ciągłego monitorowanie wydatków. Noszenie pieniędzy w portfelu bywa zgubne – czasem nie wiesz, ile w nim jest złotówek. A konto możesz nawet co kilka minut sprawdzać. To prawda, że płacąc kartą ma się wrażenie, że lżej wydaje się pieniądze. Ale z odpowiednim nastawieniem i monitorowaniem rachunku szybko wyćwiczysz „gen” oszczędzania. Taką pomoc w uczeniu się oszczędzania daje Ci Santander Bank Polska. Dodatkowo bank oferuje niesamowitą opcję – możesz włączyć Automatyczne Oszczędzanie. Ten sposób  to regularne odkładanie pieniędzy z Konta Jakie Chcę na Konto Systematyczne.

 

Załóż konto w Santander Bank Polska i zacznij oszczędzać!

 

 

 

 

Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych, wynikających z rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie wykazu usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, dostępny jest na stronie www.santander.pl/PAD oraz w placówkach banku. Konto jakie Chcę i Konto Systematyczne są rachunkami płatniczymi. Szczegóły oferty Santander Bank Polska S.A., informacje o opłatach i prowizjach, oprocentowaniu są dostępne w placówkach banku oraz na stronie internetowej santander.pl. Stan na…

  • udostępnij
1 komentarzy

0

Bardzo przydatny wpis :)

odpowiedz

0

Bardzo przydatny wpis :)

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda