Pierwsze konto bankowe – jak je założyć?
23.08.2018

Pierwsze konto bankowe – jak je założyć?

Udało Ci się uzbierać trochę groszy i chcesz je mieć w jednym miejscu? Czujesz, że zwykła świnka-skarbonka to za mało, by pomieścić oszczędności? Na pewno więc nie raz przewija Ci się przez myśl założenie konta w banku. W końcu to kolejny krok w dorosłość. Jednak jak to zrobić? Nie obawiaj się, założenie swojego pierwszego konta bankowego jest bezbolesne, a my już biegniemy na pomoc! Zaraz się przekonasz, jakie to proste!

 

To działanie składa się z kilku etapów. Posiada także kilka wymagań. Jeśli jednak dobrze podejdziesz do sprawy, założenie młodzieżowego konta w banku upłynie Ci przyjemnie i w ekspresowym tempie.

 

Na co zwracać szczególną uwagę?

Decydując się na nowy krok, musisz przedtem dobrze się rozeznać w temacie. Sprawdź przede wszystkim, z jakimi kosztami wiąże się otworzenie nowego konta w banku. Zwykle oferty dla młodych osób są zupełnie bezpłatne. Nie trzeba się martwić kosztami za prowadzenie konta, przelewy, wpłaty i wypłaty – wszystko jest za 0 zł.

 

Oczywiście przed podpisaniem umowy dokładnie ją przeczytaj. Zapoznaj się także wcześniej z ofertą wybranego przez Ciebie banku. Dobrze, gdy jest przejrzysta i zrozumiała, szczególnie jeśli chodzi o tabele wszelkich opłat, zobowiązań, serwisu itp. Rozeznaj się także, czy za prowadzenie konta dostaniesz dodatkowe profity, jak zniżki na zakupy i inne okazje. Oczywistym jest fakt, by wybierać taki bank, który daje Ci jak najszersze możliwości – w tym aplikację mobilną i dostęp przez internet.

 

 

 

 

Jak więc otworzyć konto i w którym banku?

Pierwszy etap masz już za sobą – przejrzenie ofert. Nie możesz się jednak zdecydować na konkretny bank i nie do końca wiesz, od czego zacząć? Podpowiemy Ci, że obecnie jedno z lepszych kont dla młodych oferuje Santander Bank Polska S.A. – Konto Jakie Chcę, dla osób poniżej 26. roku życia.

 

Dlaczego właśnie ten bank? Proponuje wszystko, czego potrzebujesz:

- przejrzystą ofertę i umowę,

- aplikacje mobilną i internetowy dostęp,

- 0 zł za prowadzenie konta,

- 0 zł opłaty banku za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów świata (!) i wypłaty gotówki za pomocą BLIKA, za wpłaty we wpłatomatach Santander Bank Polska oraz

- 0zł za przelewy zwykłe, natychmiastowe i na numer telefonu,

- możliwość zwrotu pieniędzy za opłacanie rachunków (do 300 zł),

– 0 zł opłaty miesięcznej za kartę debetową Dopasowaną do konta osobistego  (przy min. 5 płatnościach \w jednym miesiącu/w innym przypadku opłata wyniesie 5 zł),

- portfel mobilny, czyli największy na rynku wybór metod płatności za pomocą telefonu lub zegarków, dzięki którym można płacić tak jak zwykłą kartą do konta,

 

Jeśli chcesz założyć konto osobiste w Santander Bank Polska, a masz ukończone 18 lat to możesz otworzyć je składając wniosek przez aplikację mobilną banku lub na stronie santander.pl.

 

Otwarcie rachunku przez internet lub aplikację mobilną banku jest przejrzyste i czytelne – bez problemu sobie poradzisz z wypełnieniem wszelkich pól. Zobaczysz, że założenie konta to żadne wyzwanie, a posiadanie go zdecydowanie ułatwi Ci codzienność. Jeżeli jednak nie jesteś pewny tego sposobu otwierania konta zawsze możesz otworzyć konto przez infolinię banku lub w najbliższym oddziale i przy okazji porozmawiać z pracownikiem, który wyjaśni Ci wszelkie wątpliwości.

 

 

Materiał zawiera wybrane pozycje z Taryfy opłat i prowizji pobieranych przez Santander Bank Polska S.A. (bank) za czynności bankowe dla klientów indywidualnych. Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych, wynikających z rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie wykazu usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, dostępny jest na stronie www.santander.pl/PAD oraz w placówkach banku. Przelew zwykły w internecie jest rozumiany jako przelew złożony za pośrednictwem usług Santander online w systemie ELIXIR. Przelew natychmiastowy w internecie to polecenia przelewu w systemie Express ELIXIR i przelew BlueCash. Wypłaty BLIK to wypłaty gotówki w bankomacie autoryzowane kodem BLIK. Płatności i wypłata BLIK są dostępne w wybranych sklepach i bankomatach dla posiadaczy usług Santander online. Środki w ramach przelewu BLIK zostaną dostarczone do odbiorcy pod warunkiem, że jest zarejestrowany w bazie powiązań BLIK Do zwolnienia z opłaty za kartę nie wliczają się transakcje typu Quasi Cash. Szczegóły oferty banku, informacje o opłatach i prowizjach, oprocentowaniu są dostępne w placówkach banku oraz na stronie internetowej santander.pl. Opłaty za połączenia telefoniczne są zgodne z taryfą danego operatora. Stan na…

  • udostępnij
2 komentarzy

Oliwia-Głuszko

Nvth
0

yes

odpowiedz

Oliwia-Głuszko

Nvth
0

yes

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda