Ciekawostki o postaciach i bajkach Disneya, o których nie mieliście pojęcia
23.07.2018

Ciekawostki o postaciach i bajkach Disneya, o których nie mieliście pojęcia

Bajki Disneya są chyba najpopularniejszymi filmami animowanymi na świecie. Towarzyszą nam od kilkudziesiąt lat. Wychowaliśmy się na historiach księżniczek i innych postaci oraz marzyliśmy, by żyć tak jak one.

 

Temat bajek Disneya jest wciąż jednym z popularniejszym. Najwięksi fani snują domysły,  tworząc przeróżne ciekawe teorie na temat bohaterów filmów. Niektóre z nich są potwierdzone przez producentów. Inne dalej pozostają tylko plotkami, ale bardzo wiarygodnymi.

 

Poniżej poznacie kilka ciekawostek o postaciach i bajkach Disneya, których mogliście nie znać.

 

1. Mufasa i Skaza nie są braćmi. Wytwórnia ogłosiła, że te dwa lwy nie miały wspólnych rodziców.

 

 

2. Sebastian z Małej Syrenki tak naprawdę… nie całkiem nazywał się Sebastian. Jego pełne imię to Horatio Felonius Ignacius Crustaceous Sebastian.

 

3. Elsa nie jest księżniczką Disneya, ponieważ jest królową. To ona rządzi całym Arendelle. Ciekawostką jest, że prawdopodobnie w sequelu Krainy Lodu Elsa będzie mieć… dziewczynę! Ta informacja nie jest potwierdzona.

 

4. Tarzan jest bratem Elsy i Anny. Jeśli oglądaliście Kraine Lodu, to wiedzieliście, że rodzice księżniczek wyruszyli w daleką podróż statkiem i się rozbili. Wytwórnia potwierdziła, że przeżyli i trafili na wyspę. Matka dziewczyn była w ciąży i w odległej krainie urodziła syna – Tarzana. Jego dalszą historię na pewno znacie.

 

 

5. Mama Ariel była w Piotrusiu Panie. To oczywiście plotka od dawna krążąca w internecie. Niektórzy fani Disneya twierdzą, że matka Ariel została uwięziona na wyspie, na której żył Piotruś Pan i pewnego dnia zamordowali ją piraci.

 

6. Ariel jest kuzynką Herkulesa? Kolejna teoria fanów. Jednak oparta jest na greckiej mitologii. Ojcem Ariel jest Król Tryton – syn Posejdona. Dziadkiem rudowłosej syrenki był więc sam Posejdon, który był jednocześnie bratem Zeusa.

 

7. O mały krok, a Myszka Miki (Mickey) nazywałaby się inaczej. Walt Disney chciał ją nazwać Mortimer. Na szczęście ten pomysł wybiła mu z głowy żona.

 

8. Buzia Aladyna wzorowana była na twarzy Toma Cruise’a. Widzicie podobieństwo?

 

9. Jane z Tarzana i Bella są spokrewnione? Krążą o tym plotki. Niektórzy twierdzą, że Jane jest wnuczką Belli i Bestii. Jako argumenty podają fakty, że obie bohaterki są do siebie podobne, podobnie jak ojciec Jane do ojca Belli. Dodatkowo Jane pija herbatkę ze znajomego zestawu… prawdopodobnie odziedziczonego po Belli.

 

A Wy znacie jeszcze jakieś ciekawostki? Podzielcie się nimi w komentarzu! ;)

  • udostępnij
2 komentarzy

paulinoowo
2

wooow, faktycznie ciekawe

odpowiedz

Jessicaaa_025
0

WOW ! Niespodziewałabym się tego 

odpowiedz

Jessicaaa_025
0

WOW ! Niespodziewałabym się tego 

odpowiedz

paulinoowo
2

wooow, faktycznie ciekawe

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda