Najbardziej instagramowe miejsca – Warmia i Mazury
23.07.2018

Najbardziej instagramowe miejsca – Warmia i Mazury

Woda, jeziora i jeszcze więcej jezior. Z tym niewątpliwie kojarzą się Mazury. To malowniczy rejon Polski, który znalazł się na 14 miejscu w światowym rankingu na 7 Nowych Cudów Natury. Jeśli nie masz jeszcze sprecyzowanych wakacyjnych planów, albo zastanawiasz się co jeszcze możesz zrobić i co zobaczyć, to poznaj ranking 5 najciekawszych miejsc na Mazurach. Magiczne miejsca pozwolą uciec Ci od codzienności i uchwycić piękne chwile, którymi śmiało pochwalisz się na swoim Instagramie. 

 

 

1. Krutynia

Mazury obfitują w miejsca idealne do tworzenia szlaków kajakowych, jednak jedno z nich urzekło mnie szczególnie. Jest to Krutynia, rzeka która ciągnie się leniwie przez około 100 km, mijając przy tym między innymi piękne tereny Puszczy Piskiej oraz Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Oba brzegi rzeki wysadzane są liściastymi drzewami, które rzucają cień na taflę wody. Jest to atrakcja idealna dla zapalonych sportowców, jak i osób, które nie lubią za bardzo się męczyć, ponieważ trasa nie jest wymagająca. Płynie się lekko i przyjemnie, nie jest się narażonym na zbyt intensywny kontakt z promieniami słonecznymi, a widoki są wręcz zachwycające. Natura jest dosłownie na wyciągnięcie ręki, serwując nam przy tym różne atrakcje jak na przykład odcinek rzeki, na którym nurt płynie w dwie różne strony, „krwawe kamienie” czy wielkie, kolorowe rzeźby ludzi w wiosce o intrygującej nazwie Zgon.

 

 

#urlopy #spływ #krutynia #30kmkajakiem #siłażubra

Post udostępniony przez Satanic Surfer (@_satanic_surfer_)

 

 

2. Domy na jeziorze

Co powiesz na pływający dom? To oczywiście celowe i przy tym jakie klimatyczne! Domek stoi na wodzie, czasem, przy mocniejszej fali, lekko się buja. Cała otoczka sprawia, że każdy z gości jest totalnie zabujany – w widoku, jeziorze i w spokoju, który niewątpliwie charakteryzuje to miejsce. Budowlę zaparkowano na jeziorze Rajgrodzkim, na Mazurach, dość blisko Podlasia i Biebrzańskiego Parku Narodowego. Właściciele kochają sporty wodne, więc wszyscy wielbiciele tego typu aktywności znajdą tu coś dla siebie. Domek wyposażony jest w kominek i saunę co dodaje tylko wyjątkowości temu miejscu. Niezależnie od pogody można więc znaleźć tu ukojenie. To świetne miejsce, w którym jedynymi sąsiadami są czaple, łabędzie i żurawie, które często odwiedzają tę okolicę.

 

 

 

3. Kadzidłowo

Safari na Mazurach? Tak jakby! Kadzidłowo to park dzikich zwierząt położony niedaleko miejscowości Ruciane-Nidy. Każdy miłośnik przyrody znajdzie tutaj coś dla siebie, ponieważ Park zajmuje ponad 100 ha w Puszczy Piskiej. Został on utworzony po to, aby chronić wymierające gatunki zwierząt. Co tutaj zobaczysz? Na pewno rysie, żubry, daniele, wilki skandynawskie, łosie, jelenie czy tarpany.

 

 

 

4. Holenderski wiatrak

Stara Różanka to malutka wieś, znajdująca się na północ od Kętrzyna. W 2000 r. mieszkało w niej wyłącznie 191 osób. Mimo to, jest to wyjątkowe miejsce, w którym zachował się wiatrak holenderski z XIX wieku. Charakterystyczny dla okolicy, ciemnoczerwony, z drewnianymi skrzydłami. Z małych okienek można obejrzeć piękną panoramę okolicy. Wcześniej znajdował się w nim zajazd, teraz jest własnością prywatną, jednak mimo to w dalszym ciągu jest to fantastyczny obiekt, który wdzięcznie wychodzi na zdjęciach oraz stanowi piękne urozmaicenie okolicy.

 

 

 

5. Wyspa kormoranów

Wyspa znajduje się na jeziorze Dobskie i jest zarośnięta lasem liściastym. Znajduje się na niej kolonia lęgowa czapli siwych oraz kormoranów. Znajduje się tu kolonia lęgowa kormoranów i czapli siwych. Cały obszar stanowi rezerwat dzikiej przyrody, a samo jezioro objęte jest strefą ciszy.  Jest to dość specyficzna atrakcja turystyczna, ponieważ daje możliwość obserwacji kormoranów oraz uchwycenia ich na pięknych fotografiach.

  • udostępnij
1 komentarzy

skucinskaemi
0

nasza Polska jest piekna 

odpowiedz

skucinskaemi
0

nasza Polska jest piekna 

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda