Co robić, kiedy Twoja BFF nie lubi Twojego chłopaka?
11.07.2018

Co robić, kiedy Twoja BFF nie lubi Twojego chłopaka?

W każdej, nawet największej przyjaźni może nadejść moment, w którym zostaniecie poróżnione przez chłopaka. To się zdarza, ale sama odpowiedź sobie na pytanie, czy warto przekreślać wieloletnią przyjaźń dla faceta? Przyczyn takich nieporozumień może być wiele. Jednym z najczęstszych jest fakt, że Twoja najlepsza przyjaciółka nie lubi i nie akceptuje Twojego chłopaka. Dlaczego? Co zrobić w takiej sytuacji? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

 

1. Twoja przyjaciółka jest zazdrosna

Bardzo często brak akceptacji naszych partnerów przez bierze się ze zwykłej zazdrości naszych przyjaciół. Zastanów się, kto kiedyś był dla Ciebie największym oparciem, z kim spędzałaś absolutnie każdą wolną chwilę? Z przyjaciółką. Czy teraz nie zepchnęłaś jej na dalsze miejsce? Nie poświęcasz jej aż tyle czasu, co kiedyś? To naturalne, że może jej być przykro i może czuć ukłucie zazdrości, za każdym razem, gdy wspominasz, co robiłaś ze swoim chłopakiem.

Niewykluczone, że Twoja przyjaciółka zazdrości Ci, że masz kogoś, kogo kochasz. Sama pewnie też by tak chciała. Aby odreagować swoją narastającą frustrację, zaczyna oczerniać Twojego chłopaka. Mówi o nim niemiłe rzeczy i próbuje Cię do niego zniechęcić. Ty jesteś zakochana i nie chcesz słuchać obelg na tego temat, zwłaszcza z ust BFF. Czujesz, że zostałaś zmuszona do wyboru między nimi.

Źródło: weheartit.com

 

 

Co zrobić w takiej sytuacji?
Po pierwsze porozmawiaj szczerze ze swoją przyjaciółką. Nie krzycz na nią, nie oburzaj się. Chodzi o to, abyście spokojnie porozmawiały, o tym co Was wzajemnie boli. Wytłumacz jej, że jesteś zakochana i wszystkie negatywne rzeczy, które mówi o Twoim chłopaku bardzo Cię ranią. Poproś, aby podała konkretne powody, dla których go nie lubi. Jeśli nie będzie mogła nic powiedzieć, możesz podejrzewać, że jest zazdrosna o Ciebie lub o niego. Obiecaj, że będziesz poświęcać jej więcej czasu i podkreśl, że zawsze może na Ciebie liczyć. Jeżeli okaże się, że zazdrości Ci chłopaka i sama też chciałaby być zakochana, zaproponuj, że pomożesz jej poznać kogoś odpowiedniego.

 

Źródło: weheartit.com

 

 

2. Ona widzi, że on źle Cię traktuje

Jak jesteśmy zakochane, często mamy klapki na oczach i nie widzimy, jak cała sytuacja wygląda w rzeczywistości. Nie potrafimy się zdystansować. Za to Twoja BFF widzi wszystko z perspektywy osoby trzeciej i łatwiej jest jej spojrzeć na sprawę obiektywnie. Jeśli mówi Ci, że Twój chłopak na Ciebie nie zasługuje, bo np. nie odnosi się do Ciebie z szacunkiem, pije dużo alkoholu, po którym robi Ci awantury czy traktuje Cię jak swoją własność i cały czas Cię ogranicza, weź sobie do serca jej słowa i przemyśl je.

 

Co zrobić w takiej sytuacji?
Przede wszystkim wysłuchaj swojej przyjaciółki i przyjmij do siebie jej słowa. Zastanów się, czy sytuacje, które opisuje rzeczywiście mają miejsce. Jeśli tak, masz ciężki orzech do zgryzienia. Jak jest się zakochanym, trudno podjąć racjonalne decyzje. Pomyśl jednak, czy chcesz być tak traktowana? Jak czyjaś własność? Osoba, której nie należy się szacunek? Zastanów się czy jesteś szczęśliwa ze swoim chłopakiem czy raczej jesteś z nim w obawie przed samotnością? Czasem w życiu trzeba podejmować ciężkie decyzje, jednak one najczęściej okazują się dla nas bardzo korzystne.

Źródło: weheartit.com

 

 

3. Nie lubi go z błahego powodu

Twój chłopak może się bardzo starać, aby Twoja BFF go polubiła. Może być miły, zabawny, próbować na każdym kroku znaleźć z nią wspólny temat, ale czasem to nie zadziała. Gdy widzisz u przyjaciółki wyraźną niechęć do Twojego chłopaka, ale zupełnie nie masz pomysłu, skąd się ona wzięła – zapytaj jej o to wprost. Możliwe, że odpowie Ci tylko „nie jest w moim typie”, „nie jest przystojny”, „nie bawi mnie jego poczucie humoru” lub „ma głupi styl”. To wszystko są błahe powody.

Co zrobić w takiej sytuacji?
Absolutnie nie przejmuj się takim gadaniem! Twój chłopak ma się podobać Tobie, a nie Twojej przyjaciółce. Wytłumacz jej miło, że się zakochałaś i podoba Ci się zarówno jego charakter, jak i wygląd, a jej słowa tylko Cię ranią. Poproś, aby tego typu komentarze zostawiła dla siebie.

Źródło: weheartit.com

 

 

4. Ma poważny powód, aby go nie lubić

Jeśli Twoja najlepsza przyjaciółka daje Ci wyraźne sygnały, że nie lubi Twojego chłopaka i sugeruje, że lepiej by było, abyście się nie spotykali, musisz zapytać o co chodzi. Przygotuj się, że jeśli jest to coś poważnego, ciężko będzie jej o tym mówić, bo nie będzie chciała Cię zranić. Bądź nieugięta i nalegaj, aby poznać prawdę. Przygotuj się na najgorsze. Możesz usłyszeć, że widziała go z inna dziewczyną lub wie, że ma problemy z prawem.

Co zrobić w takiej sytuacji?
Jak tylko usłyszysz, że Twój chłopak równocześnie spotyka się z inną dziewczyną, niech Ci nawet nie przejdzie przez myśl, aby z nim zostać. Jeśli będzie Ci obiecywał, że się zmieni – nie wierz w to, nie zmieni się… Jeśli dowiesz się, że ma problemy z prawem/alkoholem/agresją, przemyśl czy chcesz być w związku z taką osobą. To może być dla Ciebie niebezpieczne. Niestety często na początku związku jesteśmy zaślepieni, opieramy się na swoim wyobrażeniu drugiej osoby, a nie tym, jaka ona jest naprawdę. Warto posłuchać opinii innych, bliskich nam osób, co do którym jesteśmy pewni, że chcą dla nas jak najlepiej. Pamiętaj jednak, że każdą decyzję będziesz musiała podjąć sama, nikt tego za Ciebie nie zrobi.

Źródło: weheartit.com

  • udostępnij
1 komentarzy

paulinoowo
0

bardzo ciekawe

odpowiedz

paulinoowo
0

bardzo ciekawe

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda