7 sygnałów, które świadczą, że jesteś w toksycznym związku
09.07.2018

7 sygnałów, które świadczą, że jesteś w toksycznym związku

Okres motyli w brzuchu i pełnego zauroczenia w pewnym momencie może dobiec końca. Po kilku miesiącach związku zaczynasz czuć, że w nim utknęłaś, jesteś nieszczęśliwa, czujesz się niekochana i nie wiesz co robić dalej. Zastanawiasz się, czy Wasza znajomość ma sens. Brzmi znajomo? Z jednej strony kochasz swojego partnera, a z drugiej nienawidzisz za to, jak Cię traktuje. Boisz się podjąć radykalne kroki. Prawdopodobnie znalazłaś się w toksycznej znajomości. Sprawdź, jakie sygnały to potwierdzą.

 

1. Rezygnujesz ze swoich celów i marzeń

Jeśli Twój chłopak stał się dla Ciebie ważniejszy, niż Ty sama, to popełniasz błąd. Odsuwasz na bok swoje marzenia i plany, w obawie, że on je skrytykuje lub ich nie zrozumie. Każdą chwilę spędzasz tylko z nim. Boisz się, że gdy umówisz się z koleżankami, on zrobi Ci awanturę. Będzie Ci zarzucał, że wolisz koleżanki od niego i nie poświęcasz mu czasu. Żeby go nie denerwować, zrezygnowałaś ze wszystkich swoich zajęć dodatkowych. Kiedyś miałaś wiele zainteresowań, a dziś całe życie kręci się wokół Twojego chłopaka. To chore. W Waszym związku nie ma równowagi. Zostałaś całkowicie zdominowana.

Źródło: weheartit.com

 

 

2. Stoisz w miejscu, zamiast się rozwijać

Twój związek tak mocno wpłynął na Twoje życie, że przestałaś się rozwijać. Zamiast tego zaczynasz stać w miejscu. Nie masz czasu na rozwijanie swoich pasji, coraz mniej się uczysz. Gdy wpadasz na pomysł, aby zrobić coś nowego, Twój chłopak od razu podcina Ci skrzydła. Mówi, że to bez sensu, że i tak nie dasz rady, że to głupie. W rezultacie przestajesz wierzyć w siebie i odpuszczasz temat. W normalnym, nietoksycznym związku, Twój chłopak powinien Ci kibicować i nakłaniać do robienia nowych rzeczy, tak abyś czuła wsparcie z jego strony.

Źródło: weheartit.com

 

 

3. Jesteś cały czas krytykowana

W toksycznych związkach co chwilę będziesz słyszeć z ust swojego chłopaka, że ZNOWU coś zrobiłaś źle, że coś mu się w Tobie nie podoba. Przypomnij sobie, kiedy ostatnio usłyszałaś jakiś komplement, a kiedy słowa krytyki? Pewnie to drugie częściej się zdarza. W toksycznym związkach partnerzy doskonale potrafią odwracać kota ogonem. Nawet, jeśli Twój chłopak coś zrobi źle i tak zwali winę na Ciebie. Jeśli się na niego obrazisz, on obrazi się na Ciebie. Jak żyć z takim człowiekiem? Zastanów się, czy warto tracić nerwy.

Źródło: weheartit.com

 

 

4. Czujesz się gorsza

Twój związek tak negatywnie wpływa na Twoja samoocenę, że przestałaś wierzyć w siebie. Czujesz się gorsza od innych, a przede wszystkim zaczynasz wierzyć, że nie dorastasz do pięt swojemu partnerowi. Z przebojowej, atrakcyjnej i pewnej siebie dziewczyny zamieniłaś się w zahukaną szarą myszkę, która boi się postawić na swoim. Przestałaś podejmować wyzwania, bo i tak wiesz, że nic z nich nie wyjdzie. Jedyne, co Cię uszczęśliwia, to fakt, że Twój chłopak nadal z Toba jest. Zaczęłaś się nawet dziwić, co on w Tobie widzi. Stop! Cofnij się i przypomnij sobie, jaka byłaś przed poznaniem swojego chłopaka. Którą wersję siebie wolałaś? Tą sprzed związku czy tą, którą się stałaś u boku partnera?

Źródło: weheartit.com

 

 

5. Cała wina zawsze jest zrzucana na Ciebie

Twój chłopak nawalił, ale jest specjalistą w odwracaniu kota ogonem i całą winę zwalił na Ciebie. Zaczynasz wierzyć, że jednak to przez Ciebie tak się zachował. Czujesz się winna, a on w międzyczasie postanawia się na Ciebie obrazić lub po prostu zaczyna być dla Ciebie zimny. Nie wiesz co robić. Zapominasz, że to on powinien Cię przepraszać, błagać o wybaczenie za swoje zachowanie i… sama zaczynasz to robić. Wydzwaniasz do niego, prosisz, aby dał Ci szanse na rozmowę i wyjaśnienie całej sytuacji. Na koniec nawet nie słyszysz słowa „przepraszam” z jego ust.

Źródło: weheartit.com

 

 

6. Boisz się na myśl o przyszłości

Zaczynasz się bać, myśląc o przyszłości. Nie wiesz do czego ona doprowadzi. Zrezygnowałaś z siebie i skupiasz się tylko na nim. Przestałaś wierzyć w swoje plany na przyszłość. Wszystko wydaje się bez sensu. Czujesz się osaczona i nie wiesz, co przyniesie jutro.

Źródło: weheartit.com

 

 

7. Zastanawiasz się nad zakończeniem tego związku

Twój nastrój w związku przypomina sinusoidę. Jednego dnia jest wspaniale, czujesz się najważniejszą osobą dla swojego chłopaka, a kolejnego łapiesz dołek, bo znowu się pokłóciliście albo usłyszałaś bolesne słowa z jego ust. Masz dylemat – z jednej strony kochasz go i nie chcesz stracić, a z drugiej momentami go nienawidzisz za to, jak Cię traktuje. Przez głowę przechodzą Ci myśli, że powinnaś się z nim rozstać. Boisz się jednak, że sobie bez niego nie poradzisz. Czujesz, że się od niego uzależniłaś. Pamiętaj, że jeśli pojawiają się takie myśli, to nie wróżą one nic dobrego. Odpowiedz sobie na pytanie czy jesteś z nim szczęśliwa i chciałabyś spędzić z nim całe życie? Na podstawie odpowiedzi podejmij decyzję, co robić dalej.

  • udostępnij
1 komentarzy

paulinoowo

paulinoowo

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MAMO, MAMY PSA! KONKURS 🐕🐈 | ŚWIATOPOBLOND
DDOB

Moda