Związek z obcokrajowcem – czy to ma sens?
29.06.2018

Związek z obcokrajowcem – czy to ma sens?

Wakacje sprzyjają podróżom i… miłości. Nic więc dziwnego, że latem możemy stracić głowę dla przystojnego obcokrajowca. Coraz więcej młodych Polek decyduje się na związek z mężczyzną z innego kraju. Szokujące jest, że coraz więcej z nich deklaruje, że nie chciałyby być z Polakiem. Czy związek z obcokrajowcem faktycznie jest taki kolorowy, jak to przedstawiają? Przyjrzałyśmy się tematowi i odkryłyśmy kilka plusów i minusów takiej relacji.

 

1. Bariera językowa

Minusy: Jeśli wchodzisz w relację z obcokrajowcem pierwszą barierą, jaką prawdopodobnie napotkasz będzie bariera językowa. Nawet jeżeli na co dzień używasz języka angielskiego i uważasz, że nie ma on przed Toba tajemnic, nie zawsze z łatwością dogadasz ze swoim partnerem. Gdy w grę wchodzi rozmowa o podłożu emocjonalnym, w której musisz opisać swoje emocje, może się to okazać dość trudne. Pomyśl, ile razy miałaś problem z wyrażeniem tego co czujesz, nawet po polsku?

Plusy: niewątpliwym plusem związku z obcokrajowcem jest możliwość podszlifowania swojej znajomości języków obcych. Możliwe, że będziecie rozmawiać ze sobą w języku angielskim – jest to najłatwiejsza i najwygodniejsza opcja dla was obojga, ponieważ każde z Was zna ten język przynajmniej w podstawowym stopniu. Jeżeli Twój partner będzie pochodził z kraju nieanglojęzycznego, będziesz miała szansę na naukę jego rodzinnego języka. Ponadto będziesz mogła zacząć uczyć go polskiego.

Źródło: weheartit.com

 

 

2. Różnice kulturowe

Minusy: Drugim najczęstszym problemem w związkach z obcokrajowcami jest odmienność kulturowa. W przypadku państw leżących w Europie na pewno różnice będą mniejsze, niż w przypadku partnera z Azji lub Ameryki Południowej. Przygotuj się na ustępstwa, począwszy od upodobań kulinarnych, po sprawy związane z religią. Może się okazać, że w różny sposób spędzacie Boże Narodzenie lub niektóre ważne dla Ciebie święta, w jego kulturze nie mają znaczenia i na odwrót. Do tego może dojść kwestia odmiennych religii, która np. w krajach muzułmańskich traktowana jest bardzo poważnie i stanowi ważny element każdego dnia.

Plusy: Będziesz miała świetną okazję na dogłębne poznanie nowej kultury. Nikt nie pokaże Ci stylu życia w tak dokładny sposób, jak mieszkaniec danego Państwa. Na żadnej wycieczce nie doświadczysz go w tak szerokiej skali. Otwieranie się i poznawanie nowych kultur może być dla Ciebie niezwykłym przeżyciem, które wręcz odmieni Twoje życie. Skorzystaj z tej okazji.

Źródło: weheartit.com

 

 

3. Związek na odległość

Minusy: Niestety bardzo ciężko jest zbudować poważny i trwały związek na odległość. Wiadomo, że istnieją takie udogodnienia jak Skype, Messenger, Facebook, ale mimo wszystko wciąż jest to relacja wirtualna. Weź też pod uwagę, że nie poznacie się tak dobrze, jak „na żywo”. Wasze spotkania twarzą w twarz będą musiały się ograniczyć do jednego na 1-2 miesiące. Zastanów się, czy taki związek Cię satysfakcjonuje i nie będziesz czuć się samotna. Do tego dochodzi duże ryzyko zdrady.

Plusy: Będziesz miała więcej okazji do podróży. W dobie świetnych połączeń lotniczych oraz tanich biletów, wcale nie musi być to takie trudne i kosztowne. Pomyśl też z jakim zniecierpliwieniem będziesz czekać na każde spotkanie. W związkach na odległość niesamowite jest to, że każde spotkanie jest wyjątkowe i niezapomniane. Ciężko jest doprowadzić do rutyny i znudzenia drugą osobą.

Źródło: weheartit.com

 

 

4. Przeprowadzka do innego państwa

Minusy: Z biegiem czasu Wasz związek będzie stawał się coraz poważniejszy, dojdzie do momentu, w którym któreś z Was, będzie musiało podjąć decyzję o przeprowadzce na stałe. Jest to nieuniknione. Możliwe, że Twój chłopak przyjechał do Polski w ramach wymiany, np. Erasmusa. Nie znaczy to, że na stałe chce wiązać swoją przyszłość z naszym państwem. Bardzo możliwe, że będzie chciał wrócić do swojej ojczyzny. Musisz wziąć to pod uwagę. Jeżeli to Ty zdecydujesz się przeprowadzić za granicę, pamiętaj, że będzie się to wiązało z porzuceniem Twojego dotychczasowego życia, zostawieniem rodziny, przyjaciół i rozpoczęcia wszystkiego od nowa. Oczywiście nie oznacza to, że już nigdy nie zobaczysz swoich bliskich. Bez problemu możesz planować odwiedziny.

Plusy: Niektórzy w ciemno decydują się na przeprowadzę za granice. Dużo z tych osób już nie wraca do Polski. Pierwszy moment może być ciężki i stresujący, ale jak już się zaaklimatyzujesz, może się to okazać niesamowitą przygodą. Poznasz nowych przyjaciół i kulturę. Otworzysz się na nowości, staniesz się bardziej odpowiedzialna i zaradna, ponieważ będziesz musiała sobie poradzić w innym państwie. Otworzą się przed Toba nowe drzwi i możliwości kariery. A najważniejsze jest to, że będziesz miała swojego ukochanego blisko siebie.

Źródło: weheartit.com

 

  • udostępnij
1 komentarzy

asza
0

Miłość nie zna granic ;)

odpowiedz

asza
0

Miłość nie zna granic ;)

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda