Zazdrość rujnuje związek – fakt czy mit?
29.06.2018

Zazdrość rujnuje związek – fakt czy mit?

Zazdrość – temat rzeka! Niejeden związek podkręciła, ale też niejeden całkowicie zniszczyła. Zazdrość jest okej, jeśli jest zachowawcza i kokieteryjna. Gorzej, gdy staje się nieprzenikniona i wręcz atakująca. Wtedy niewiele można ze związku już zbierać. Jak sądzisz, to fakt czy mimo wszystko mit?

 

O co chodzi z tą zazdrością

Jak podają liczne encyklopedie i mądre książki, zazdrość to uczucie pojawiające się w sytuacji frustracji, szczególnie, gdy widzimy partnera z kimś, kto nie do końca nam odpowiada. Zazdrość  uważana jest zazwyczaj za uczucie negatywne, choć w łagodnej formie może być np. bodźcem do pozytywnej konkurencji i realizacji własnych aspiracji. Natomiast chorobliwa zazdrość wiąże się z całkowitym brakiem zaufania, chęcią kontroli i nadzorowania drugiej osoby, a od tego do rozłamu związku już bardzo krótka droga.

Źródło: weheartit.com

 

 

Zazdrość podbudowuje: fakt czy mit?

Podobno istnieje coś takiego jak zdrowa zazdrość. To sytuacja, w której partnerzy są o siebie zazdrości i jest to naturalne. Jednak nie robią sobie wyrzutów, nie kontrolują się na każdym kroku. Zdrowa zazdrość, utrzymywana w rozsądnych granicach jest nawet dość pożądanym uczuciem! Ona podbudowuje i potrafi ludzi do siebie zbliżać. Więc jeśli obok Twojego lubego kręci się jakaś inna dziewczyna, powiedz mu, jak bardzo Ci na nim zależy. Wskaż, że wasze uczucie jest ważne i nie chcesz, by ktokolwiek miał negatywny wpływ na waszą relację. Zazdrość – jest, podbudowanie związku – jest!

Źródło: weheartit.com

 

 

Zazdrość rujnuje: fakt czy mit?

O tym, że zazdrość potrafi rujnować, wiemy chyba wszyscy. To zdecydowanie fakt i jeśli ktoś ma ku temu wątpliwości, powinien poznać, czym jest chorobliwa zazdrość. Objawia się ona nieprzyjemnymi aluzjami, awanturami, podejrzliwością i stałą kontrolą. To paskudne! Bardzo często związki damsko-męskie rozpadają się z powodu chorobliwej zazdrości i nic w tym dziwnego. Dlatego też, zanim zaczniesz obrzucać partnera obelgami, zastanów się, czy warto. Niejeden facet ucieknie, gdy zobaczy, że Twoja zazdrość jest chorobliwa.

Źródło: weheartit.com

  • udostępnij
1 komentarzy

ankuuls
1

Zazdrościć można, bo bez tego niby ta druga osoba może myśleć, że komuś nie zależy. Ale wszystko w granicach rozsądku, zaufanie się liczy

odpowiedz

ankuuls
1

Zazdrościć można, bo bez tego niby ta druga osoba może myśleć, że komuś nie zależy. Ale wszystko w granicach rozsądku, zaufanie się liczy

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda