Jak właściwie przygotować mięso na grilla?
28.06.2018

Jak właściwie przygotować mięso na grilla?

Dla wielu osób nie istnieje grill bez porządnie wysmażonego mięsa. Chrupiące udka kurczaka, soczysta karkówka czy kolorowe szaszłyki. Tymi smakołykami nie pogardziłby żaden mięsożerca. Jak dobrze przygotować mięso na grilla?

 

Kluczowe jest odpowiednie zamarynowanie mięsa. To sprawi, że nie tylko mięso będzie soczyste, ale także wyjątkowo aromatyczne. Którą marynatę jednak wybrać?


Firma Roleski przychodzi z pomocą oferując marynaty bez konserwantów czy glutaminianu sodu. Dzięki nim możliwe jest wydobycie najlepszego aromatu potraw grillowych. Produkty te zapakowane są w folie strunowe, dzięki którym możesz wrzucić mięso bezpośrednio do marynaty, bez brudzenia dodatkowych naczyń.
Każdy znajdzie dla siebie odpowiedni smak, ponieważ w ofercie marki Roleski mamy zarówno marynatę BBQ, Klasyczną, jak i Azjatycką.


Mięso najlepiej zamarynować już dzień przed planowanym grillowaniem. Wtedy przejdzie przyprawą i będzie mieć aromatyczny smak. Mięso powinno marynować się około 12 godzin. Jeśli chcemy to trochę przyspieszyć, można je nakłuć specjalnym nakłuwaczem.

 

 


Każdy rodzaj mięsa nadaje się do marynowania. Jednak w zależności od tego czy to drób, wołowina czy wieprzowina, proces przygotowań trochę się różni. Drób nie potrzebuje wielu godzin marynowania. Jeśli są to niewielkie kawałki jak skrzydełka czy udka, wystarczy zamarynować je kilka chwil przed grillowaniem. Wszystkie trzy rodzaje marynat Roleski będą doskonałe do drobiu. Jeśli decydujemy się na karkówkę, powinniśmy pokroić ją na kawałki i delikatnie rozbić, aby marynata
przesiąkła wewnątrz mięsa. Najlepiej, aby w marynacie przestała przynajmniej kilka godzin. Tutaj najlepiej sprawdzi się marynata Klasyczna lub BBQ firmy Roleski. Do wołowiny możecie użyć tego samego zestawu marynat. Żeberka warto odstawić zamarynowane do lodówki nawet na 12 godzin, aby mogły przejść smakiem
przyprawy.

 

Marynowanie mięsa może sprawiać trochę kłopotu, jednak marynaty Roleski pomogą Wam z tym zadaniem, a nasze porady sprawią, że przygotowane przez Was mięso będzie głównym tematem do rozmów przy rodzinnym grillowaniu. Spróbujcie, a nie pożałujecie.

  • udostępnij
2 komentarzy

paulinoowo
0

az mam smaka:D

odpowiedz

trzeciaktomek
0

Jako fan mięska sobie na stówkę obczaje 

odpowiedz

paulinoowo
0

az mam smaka:D

odpowiedz

trzeciaktomek
0

Jako fan mięska sobie na stówkę obczaje 

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda