Czy przerwa w związku pomaga relacji?
22.05.2018

Czy przerwa w związku pomaga relacji?

W każdym związku przychodzi moment kryzysowy, kiedy to para chce od siebie zwyczajnie odpocząć. Dla jednych dobre jest odizolowanie się od siebie na kilka wieczorów, a inni potrzebują przemyśleć i poukładać sobie w głowie kryzysową sytuację i uczucia nawet przez kilka tygodni. Czy przerwa w związku pomaga relacji, czy może przeciwnie, może ją kompletnie zrujnować?

 

Przerwa jest naturalną potrzebą

Gdy w związku pojawiają się problemy, staramy się zazwyczaj rozmawiać o swoich potrzebach i oczekiwaniach względem partnera czy partnerki. To normalne. Często jednak rozmowa nie jest wystarczająca i pary szukają pomocy w izolacji. Tego typu rozwiązanie może być jedynym, które pozwoli zakochanym na spojrzenie na ich związek z perspektywy osoby „trzeciej”, z boku, bez nadmiernych emocji. To naturalna potrzeba i często pojawia się w długich związkach. Czy jednak jest dobrym rozwiązaniem?

Źródło: weheartit.com

 

 

Przerwa w związku może pomóc

Przerwa w związku może oczywiście pomóc, gdy problemem partnerów jest chwilowy brak przestrzeni. Każdy jej potrzebuje, szczególnie, gdy dana relacja wiąże się z ciągłym okazywaniem zainteresowania i uwagi drugiej osobie. Wtedy warto odpocząć od siebie przez jakiś czas, przeanalizować, co szkodzi związkowi i jak mu pomóc. Co więcej, taka przerwa i bycie „sam na sam” ze sobą może pomóc w odnalezieniu siebie sprzed zapoczątkowania relacji. Związek potrafi przysłonić oczy, odłożyć na bok hobby i ulubione zainteresowania. Dlatego taka przerwa może pomóc w odnalezieniu siebie „na nowo”.

 

Kiedy przerwa w związku nie pomoże relacji

Kiedy rozchodzicie się „na chwilę” w przekonaniu, że z waszego związku już nic nie będzie, a to wydaje się być ostatnią deską ratunku. Tak naprawdę chwilowa przerwa będzie pierwszym krokiem do zakończenia związku, a nie próby jego ratowania.

 

Przerwa może zaszkodzić także wtedy, gdy w związku pojawia się problem osoby trzeciej. Jeśli partner lub partnerka poczują „miętę” do kogoś innego, a chcą się przed tym bronić, taka chwilowa izolacja z pewnością nie pomoże, a wepchnie niepewną osobę w ramiona innej lub innego.

 

Relacja może zostać zachwiana także w sytuacji, gdy nie ustalicie konkretów chwilowej separacji. Jeśli nie dacie sobie konkretnego czasu na przerwę, może się okazać, że któraś ze stron będzie tą przerwę przeciągać, a to może doprowadzić do całkowitego rozpadu związku.

 

Źródło: weheartit.com

 

 

  • udostępnij
3 komentarzy

martynaxik
1

Nie zawsze pomaga

odpowiedz

kimikohime
0

ciekawy post 

odpowiedz

Wexgh
0

spk

odpowiedz

Wexgh
0

spk

odpowiedz

martynaxik
1

Nie zawsze pomaga

odpowiedz

kimikohime
0

ciekawy post 

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda

Projekt Współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu operacyjnego Inteligentny Rozwój