7 faktów o YouTube, które mogą Cię zaskoczyć
03.04.2018

7 faktów o YouTube, które mogą Cię zaskoczyć

YouTube jest ogromny i niezwykle popularny wśród globalnych widzów. Na pewno nie masz pojęcia, że ​​treści wideo przesyłane do YouTube co dwa miesiące lub 60 dni to więcej treści niż trzy największe amerykańskie sieci telewizyjne utworzone w ciągu 60 lat. Założę się, że o tym nie wiedziałeś. Istnieje mnóstwo takich faktów, których nie znasz. Sprawdźmy!

Przeciętny użytkownik spędza od 15 do 25 minut dziennie na stronie, ale nie jest to jedyna zaskakująca rzecz, której się dzisiaj nauczysz. Przeszukaliśmy kilka bardzo interesujących faktów i liczb, które sprawią, że powiesz: "Wow ... tego nie wiedziałem!" Wzbogaćmy twoją ogólną wiedzę na temat YouTube, abyś mógł powiedzieć to innym i zaskoczyć ich:

 

1. YouTube był pomysłem byłych pracowników PayPal

Cóż, jeśli PayPal ma jakieś pojęcie o tym, co stworzyli byli pracownicy, założymy się, że PayPal nie pozwoliłby im odejść. Chad Hurley, Steve Chen i Jawed Karim założyli YouTube w 2005 roku. W rzeczywistości Hurley stworzył logo PayPal, gdy dowiedział się o firmie płatniczej i wysłał pocztą e-mail do startupu, aby dostać pracę. YouTube otrzymał pierwsze środki z bonusów otrzymanych po wykupieniu serwisu PayPal w serwisie eBay. Można powiedzieć, że gdyby nie było PayPala, nie byłoby YouTube’a.

 

2. YouTube został uruchomiony jako serwis randkowy

W początkowej fazie koncepcja YouTube nie była taka, jaką widzimy dzisiaj. Początkowo miał to być serwis randkowy o nazwie "Tune In Hook Up" - inspirowany popularnym wówczas trendem „Hot or Not”. Ale los miał inne intencje, ponieważ trzej założyciele postanowili nie iść tą drogą. Najbardziej formalne wydarzenia, które doprowadziły do ​​powstania YouTube, o którym dziś wiemy, są przypisane dwóm sytuacjom. Pierwsze wydarzenie miało miejsce, gdy Jawed Karim nie był w stanie znaleźć materiału filmowego o "awarii garderoby" Janet Jackson, a drugim wydarzeniem było, gdy Chen i Hurley nie mogli udostępnić materiału wideo z przyjęcia z powodu ograniczeń dotyczących załączników e-mail. Cóż, dzięki Bogu, że Dropbox i przechowywanie w chmurze nie były w tym czasie obecne, w przeciwnym razie nie byłoby YouTube'a.

 

3. YouTube spowodował problemy YouTubowi

Firma produkująca sprzęt produkujący rury uzyskała bardzo duży ruch na stronie, ze względu na błędną nazwę. Stało się tak, gdy YouTube.com zarejestrowano w 2005 r., a domena o nazwie utube.com (należąca do Universal Tube & Rollform Company z siedzibą w Perrysburg w stanie Ohio) zaczęła otrzymywać nieoczekiwany ruch z powodu podobnych nazw domen i złej pisowni użytkowników. Firma również pozwała YouTube, podnosząc zarzuty, że jego witryna została uszkodzona przez witrynę wideo. Roszczenia zostały oddalone, a firma produkcyjna przeniosła się do innej domeny (utubeonline.com).

 

4. Pierwsze video w historii

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie było pierwsze wideo przesłane do YouTube? Cóż, to nie jest klasyczne wideo, ale raczej zwykłe wideo z wizytą Jaweda Karima w Zoo w San Diego. Film Jakova Lapitsky’ego pokazał Jaweda Karima stojącego przed słoniem. Film wideo zebrał 4,282,497 odsłon, gdy trafił on do sieci 23 kwietnia 2005 roku.

 

 

5. Coroczne pranki Prima Aprilisowe

Cóż, większość z was nie wie, że YouTube płatał figle milionom użytkowników każdego roku w Prima Aprilis. W 2009 roku YouTube zaskoczył swoich użytkowników, gdy przekręcił witrynę do góry nogami. Od rozpoczęcia prima aprilisowej tradycji co roku YouTube oferuje coś wyjątkowego, aby utrzymać ten trend przy życiu.

 

6. Statystyki Youtube’a sprawiają, że szczęka opada

Wszyscy wiecie, że YouTube jest bardzo popularny, ale pewnie nie słyszeliście, że zgodnie z najnowszymi statystykami ponad miliard ludzi na całym świecie korzysta z YouTube - czyli jedna trzecia ludzi w Internecie. Większość ruchu pochodzi spoza USA. Od momentu przejęcia go przez Google w 2006 roku za 1,65 miliarda dolarów, YouTube został udostępniony w 76 językach i uruchomił lokalne wersje w około 70 krajach. Wszystko to dlatego, że większość ruchu w YouTube, który stanowi 80%, pochodzi spoza USA. Większość wyświetleń poza Stanami Zjednoczonymi pochodzi z ... Możemy się założyć, że nie masz nawet najmniejszego pojęcia. Kraj, który góruje na listach przebojów z 90 milionami wyświetleń dziennie to ... Arabia Saudyjska. Zaskoczony? To pewnie dlatego, że w przeciwieństwie do telewizji, Facebooka i Twittera - które są zakazane w Arabii Saudyjskiej - YouTube jest nieograniczony.

 

7. Najczęściej wyszukiwanym samouczkiem jest "jak się całować". Drugim najczęściej wyszukiwanym DIY jest "jak zawiązać krawat". Możesz przeszukiwać wiele interesujących rzeczy w ten sposób na YouTube. Najczęściej wyszukiwanym tematem jest ... Tak, to muzyka. Muzycy, kompozytorzy i artyści używają YouTube jako podręcznego sposobu udostępniania swojej muzyki publicznie.

 

  • udostępnij
1 komentarzy

Glassy
1

👍

odpowiedz

Glassy
1

👍

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda