Błędy w higienie, które popełniasz codziennie
03.04.2018

Błędy w higienie, które popełniasz codziennie

Wszyscy przechodziliśmy przez podstawówkę i wiemy, że musimy brać prysznic i od czasu do czasu obcinać paznokcie u stóp. Jednak zdrowa higiena osobista nie zawsze jest taka prosta. Istnieje kilka błędów w higienie, które są łatwe do zrobienia i prawdopodobnie nawet nie zdajesz sobie sprawy, że są to błędy. Od trzymania twarzy w dłoniach po codzienne mycie, powodując uszkodzenie skóry. Tych błędów unikaj:

 

Opieranie twarzy na dłoniach

Za każdym razem, gdy to robimy, przenosimy brud i bakterie na naszą twarz.

Źródło: favim.com

 

Mycie twarzy po treningu

Mycie twarzy po treningu wydaje się odświeżające i właściwe. Najlepiej jednak przed treningiem nabrać trochę wody na twarz. Kiedy się pocisz, masz tendencję do wycierania skóry, co oznacza, że ​​ wcierasz brud, oleje, które wcześniej zagościły na Twojej twarzy, a to pogarsza trądzik. Umyj ją, zanim zaczniesz uprawiać sport.

 

Gorący prysznic

Nie ma nic lepszego niż wejście pod gorący prysznic w zimny poranek. Jednak nawet jeśli to lubisz, to gorąca woda nie działa na twoją korzyść. Gorąca woda otwiera pory, co sprzyja utracie wody, a także zmywa ochronne oleje zmiękczające.

 

Nakładanie balsamu zbyt późno po prysznicu

Podnieś rękę, jeśli zdarzyła Ci się sytuacja, kiedy rano szykujesz się do wyjścia, wyskakujesz z prysznica i śpieszysz do szkoły, aby rozpocząć dzień. Zwykle nie masz czasu na balsam, wiedząc, że zawsze możesz to zrobić później. Brzmi znajomo? Jeśli tak, to mamy dla ciebie złe wieści: ten popołudniowy balsam nie będzie tak skuteczny, jak mógłby zaraz po prysznicu.

 

Używanie mydła pod prysznicem każdego dnia

Zima to trudny okres dla każdego, kto ma suchą skórę. Wygląda na to, że bez względu na to, ile nakładasz balsamu, twoje ręce nadal będą suche i popękane. Ale zamiast stosować więcej balsamu, wystarczy użyć mniej mydła.

 

Zapominanie o kremach z filtrem podczas zimy

Powinno to już być zdroworozsądkowe, ale warto to powtórzyć: nie można zapominać o  kremie przeciwsłonecznym, należy go stosować przez 365 dni w roku - deszcz, śnieg lub słońce.

 

 

Nie wymienianie gąbki

Masz gąbkę, która zaczyna się rozpadać? Kiedy i gdzie ją kupiłaś? Jeśli nie możesz odpowiedzieć na te pytania, bezpiecznie jest powiedzieć, że nadszedł czas na nową. Mogą one zawierać bakterie , pleśń i drożdże. Upewnij się, że całkowicie wysycha za każdym razem i często ją wymieniaj.

 

Źródło: favim.com

 

Stosowanie tylko porannego prysznica

Poranny prysznic to przyjemny rytuał i delikatnie budzi Cię po nocy. Nie ma nic złego w prysznicu przed pracą, ale zdrowszy jest prysznic pod koniec dnia. Zmywasz cały brud i zanieczyszczenia, które zebrały się na skórze przez cały dzień. Pozytywne rozpoczęcie wieczoru prysznicem jest szczególnie korzystne dla alergików, ponieważ zmywa pyłki i inne zanieczyszczenia, z którymi mają kontakt przez cały dzień.

 

Nie mycie pędzli do makijażu

Czyszczenie pędzli do makijażu to jedna z tych rzeczy, które świetnie brzmią w teorii, ale nigdy tak naprawdę się nie dzieje. Porządne czyszczenie raz na jakiś czas zajmuje tylko kilka minut, ale może uratować twoją skórę przed brudem i bakteriami na przestrzeni lat. Czyste pędzle do makijażu są najważniejszym krokiem do uzyskania nieskazitelnego wyglądu. Umyj je delikatnym mydłem i wodą, a następnie pozwól im leżeć płasko na sucho.

 

 Płukanie jamy ustnej

Płukanie wydaje się być zdrową praktyką, ale może też być dla niektórych niekorzystne. Płyny do płukania na bazie alkoholu mają tendencję do odwadniania jamy ustnej. Z kolei suchsze warunki sprzyjają rozwojowi złych bakterii. Lepiej używać bezalkoholowego płynu do płukania jamy ustnej bez cukru.

 

Używanie telefonu w łazience.

Telefon komórkowy w łazience może zapewnić ci rozrywkę, ale zbiera mnóstwo bakterii, które potem przykładasz sobie do twarzy. Uważaj, aby nie zabrać telefonu do toalety, zwłaszcza publicznej, ponieważ możesz pobrać bakterie z telefonu, które mogą powodować trądzik, a jeśli nie myjesz rąk i telefonu w odpowiedni sposób, narażasz się na gromadzenie innych bakterii, które mogą powodować nudności, problemy żołądkowe i wirusowe.

 

Korzystanie z ekoproduktów

Naturalne produkty wellness są teraz na topie, ale są to powszechne produkty, dlatego ważne jest, aby traktować je inaczej. Jeśli przechodzisz na ekologiczne produkty kosmetyczne, weź małe butelki i trzymaj je z dala od ciepła. Te bardzo wrażliwe produkty mają krótki czas przydatności do spożycia, a  ciepło z łazienki może je zjełczać lub niwelować ich sposób działania.

 

 

Czyszczenie zębów tuż po kawie

Wiemy, że kawa nie jest idealna dla naszych zębów. Naszą naturalną skłonnością jest często szczotkowanie zaraz po wypiciu kawy, ale tak naprawdę to szkodzi naszym zębom. Chociaż zaleca się czyszczenie zębów co najmniej 20 minut po zjedzeniu posiłków i napojów bogatych w węglowodany i cukry, potrzeba dodatkowych dziesięciu minut przed myciem zębów po jedzeniu lub piciem czegoś kwaśnego. Szczotkowanie natychmiast po zjedzeniu kwaśnej żywności może osłabić szkliwo i spowodować uszkodzenie warstwy ochronnej, która może spowodować, że zęby będą podatne na ubytki i choroby dziąseł.

 

 

  • udostępnij
5 komentarzy

nataliatala9
2

Dzięki za dobre rady! Teraz tylko czas zacząć się do nich stosować :)

odpowiedz

paulinoowo
0

niestety gorącego prysznica nie potrafię sobie odmówić : C

odpowiedz

ItsKarolaMakeup
0

Super post, bardzo ciekawy :) Zapraszam do mnie :)

odpowiedz

Kar0blog
0

Uff, na szczęście większość z nich znam ;)

odpowiedz

sarenka559
0

fajne rady 

odpowiedz

paulinoowo
0

niestety gorącego prysznica nie potrafię sobie odmówić : C

odpowiedz

ItsKarolaMakeup
0

Super post, bardzo ciekawy :) Zapraszam do mnie :)

odpowiedz

Kar0blog
0

Uff, na szczęście większość z nich znam ;)

odpowiedz

sarenka559
0

fajne rady 

odpowiedz

nataliatala9
2

Dzięki za dobre rady! Teraz tylko czas zacząć się do nich stosować :)

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda