5 Przerażających rzeczy, które przydarzają się Twojemu ciału, gdy pomijasz posiłki
09.03.2018

5 Przerażających rzeczy, które przydarzają się Twojemu ciału, gdy pomijasz posiłki

Nie ma dziewczyny na tym świecie, która nie wybiegałaby bez śniadania i nie zdecydowała się spędzić godziny na lunch, kończąc wczorajszą pracę domową, zamiast jeść kiepski posiłek w barze. I wiesz co? To prawdopodobnie normalne, bo życie jest szybkie. Czasami nie jesteś głodna. Ale kiedy twoja decyzja o ominięciu śniadania lub porzuceniu obiadu może być spowodowana podstępną małą dietą - twój jednorazowy wybór może przekształcić się w nawyk, który może sprawić, że ucierpi Twój organizm. Pomijanie posiłków to nie tylko wstęp do zaburzeń odżywiania, takich jak anoreksja - to także jeden z największych czynników predysponujących do przejadania się i niezdrowego przyrostu masy ciała.

 Oto jak twoje ciało buntuje się, gdy zbliżasz się do trybu głodowania - i dlaczego jedzenie zdrowych posiłków / przekąsek, kiedy jesteś głodny, jest jedyną drogą do zrobienia.

 

1. Twój mózg zamienia się w papkę.

Powiedzmy, że ostatniej nocy zamówiłaś pyszną pizzę z pepperoni i ananasem ... wciągnęłaś ją całą w trzy minuty. Aby to zrekompensować, myślisz sobie: "Tak się zapchałam, że jutro nie jem śniadania!" Ale nawet po wykreśleniu jednego posiłku, twoje ciało jest na nie. A twój poziom cukru we krwi dramatycznie spada  - pociągając za sobą zdolność myślenia. Twój mózg działa przede wszystkim na glukozie. Kiedy nie ma wystarczającej ilości cukru we krwi, tracisz zdolność koncentracji.

 

2. Grozi Ci przejedzenie.

Kiedy odmawiasz pokarmu swojego ciała, zwiększasz swój apetyt i jesz więcej, kiedy już poddasz się głodowi. Uszczęśliw swoje ciało, a twoje wskazówki głodowe nie będą się buntować. To takie proste.

 

3. Bardziej prawdopodobne jest przybieranie na wadze.

Prawdziwe niebezpieczeństwo pojawia się, gdy przechodzisz do omijania posiłku, by surowo siebie ograniczać. W tym momencie zaczynasz mieszać w metabolizmie ... i przechowywać wszystko, co jesz jako tłuszcz. Nasze ciała są zaprogramowane, aby przetrwać za wszelką cenę. To sięga czasów jaskiniowców: jeśli jaskiniowiec był w lesie i skończyło mu się jedzenie, jego ciało obniżyłoby jego metabolizm - więc nie potrzebować tyle kalorii, by pozostać przy życiu.

 

4. Czujesz się źle.

Możesz myśleć, że ukrywasz swoje niezdrowe nawyki, ale kiedy jesteś na niebezpiecznej diecie, twoje ciało powie światu, o co chodzi. Za każdym razem, gdy znacznie redukujesz ilość kalorii, ograniczasz niezbędne składniki odżywcze, aby włosy były lśniące, a skóra promienna. Nie pomoże też przyjmowanie witamin w postaci tabletek. Nadal będzie Ci brakować białka, które jest prawie podstawą twoich najładniejszych części ciała. (Plus tak wiele witamin jest rozpuszczalnych w tłuszczach, co zasadniczo oznacza, że ​​twoje ciało nie może ich użyć, jeśli nie dostajesz wystarczającej ilości tłuszczu w diecie).

 

5. Twój brzuch jest wydęty.

Krótko i na temat: Przewlekła nieodpowiednia dieta może prowadzić do przewlekłego zaparcia. W końcu, jelita przestają działać. Dzieje się tak dlatego, że regularne odżywianie to mniej lub bardziej przepycha Twój system.

  • udostępnij
2 komentarzy

Glassy
0

👍

odpowiedz

Kitekatu
0

Ciekawe 

odpowiedz

Glassy
0

👍

odpowiedz

Kitekatu
0

Ciekawe 

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda