Czy pasta do zębów naprawdę pomaga pozbyć się pryszczy?
07.03.2018

Czy pasta do zębów naprawdę pomaga pozbyć się pryszczy?

 

Czy jest coś gorszego niż znalezienie nowego pryszcza? Tak - znalezienie nowego pryszcza i zdanie sobie sprawy, że nie masz nic do leczenia punktowego zaskórników. Wiesz, że nie powinieneś wyciskać pryszczów, więc ... czy jest coś, co możesz zrobić, aby pozbyć się go JAK NAJSZYBCIEJ?

Prawdopodobnie słyszałeś, że odrobina pasty do zębów może usunąć pryszcz, co brzmi jak całkiem niezły lifehack - w końcu pastę do zębów masz praktycznie zawsze w pobliżu (Nie wspominając o tym, że jest to dużo tańszy sposób niż większość zabiegów).

Ale nie ma to znaczenia, jeśli tak naprawdę nie działa, więc jaka jest prawda?

Oto, co musisz wiedzieć.

 

Stoi za tym nauka.

Pomysł użycia pasty do zębów w leczeniu trądziku nie jest całkowicie bezpodstawny. Kilka popularnych składników w pastach do zębów - jak soda oczyszczona, nadtlenek i alkohol - może pomóc wysuszyć pryszcz. Niektóre marki past dodają także triklosan, składnik zwalczający bakterie. Tak, tak, tubka pasty do zębów w łazience ma kilka składników, które mogą pomóc w pryszczach. Ale jest haczyk ...

 

Pasta do zębów nie jest przeznaczona dla skóry.

To nie jest bez znaczenia, ponieważ wiele produktów kosmetycznych może mieć podwójne zastosowanie. (To znaczy, balsam do ust = nawilżacz do skórek paznokci). Ale twoja skóra jest nieco bardziej delikatna niż zęby, a niektóre składniki pasty do zębów - jak fluorek i mentol - mogą powodować podrażnienie skóry, szczególnie jeśli masz ją wrażliwą.

 

Potraktuj to jako konieczność.

Pewnie, możesz znaleźć markę pasty do zębów, która jest wolna od szkodliwych składników i nie podrażnia skóry - ale lepiej poczekać, aż dotrzesz do drogerii i uzupełnić leczenie punktowe. Znajdź taki, który zawiera nadtlenek benzoilu - składnik przeciwbakteryjny, który pomoże wysuszyć pryszcz i odblokować zablokowane pory.

Do tego czasu używaj zwykłego toniku i żelu oczyszczającego i przyciśnij do pryszcza kostkę lodu, aby złagodzić bolesny stan zapalny.

 

Tak więc istnieje kilka składników w pastach do zębów, które mogą być skuteczne w zwalczaniu trądziku domowym sposobem - ale zawiera również podrażniające składniki, które mogą sprawić, że pryszcz jeszcze bardziej zaczerwieni się i stworzy się większy stan zapalny. Najlepiej jest trzymać się produktów do pielęgnacji skóry, które są stworzone do tego typu problemów.

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda