Poradnik spłukanych dziewczyn: jak zaoszczędzić pieniądze na kosmetykach
28.02.2018

Poradnik spłukanych dziewczyn: jak zaoszczędzić pieniądze na kosmetykach

 

 

Jeśli tak jak ja - uwielbiacie produkty urodowe, a nie chcecie więcej wydawać każdego grosza na kosmetyki, ten artykuł jest właśnie dla Was. Kosmetyki zarówno te do pielęgnacji to podstawa w naszym życiu. W dzisiejszych czasach każdy stara się wyglądać jak instagramowa modelka i inspirować innych. Jednakże większość tych „najpopularniejszych” produktów kosztuje majątek. Poniżej znajduje się 5 porad, które idealnie Wam się sprawdzą i gwarantuje, że będziecie korzystać z tych lifehacków! Podziękujecie mi później :)

 

 

 

#1 UŻYJ MNIEJSZEJ ILOŚCI PRODUKTU

Ile razy nakładałaś podkład na rękę, a potem musiałaś go wytrzeć, bo został Ci na dłoni? No właśnie! Staraj się wyciskać mniejszą ilość produktu z kosmetyków płynnych, a jeśli używasz również kosmetyków na przykład w kamieniu - nakładaj ich mniej na pędzel. Gwarantuje Ci, że wydłużysz ich żywotność! Zawsze lepiej jest dołożyć produktu, niż pozbywać się resztki z pędzla czy dłoni. Niedość, że zaoszczędzisz kosmetyku to jeszcze idealnie zbudujesz pigmentację. Trick tyczy się zarówno kosmetyków do makijażu jak i tych pielęgnacyjnych.

 

#2 NIGDY NIE ZAPOMINAJ CZYŚCIĆ SWOICH PĘDZLI

Czyszczenie pędzli jest tak samo ważne jak mycie twarzy! Dlaczego? A właśnie dlatego, że dzięki dbaniu o pędzle, dbasz o własna skórę. Pędzle powinno się myć po każdym ich użyciu, przeznaczonymi do tego płynami. Pozbywasz się przy tym różnych bakterii, a jednocześnie wydłużasz im żywotność. Oszczędzisz wtedy swoją cerę jak i pieniądze �

 

 

#3 PRZECHOWUJ LAKIERY W LODÓWCE

Jak często spieszyłaś się randkę i okazywało się, że wszystkie Twoje lakiery były wyschnięte? Miałam ten sam problem! Wystarczy, że włożysz lakiery do lodówki, a zawsze będą gotowe na ich użycie. Nie będziesz wtedy musiała biec do drogerii i kupować kolejnego lakieru do paznokci na raz.

 

 

 

#4 UŻYJ OLIWKI DLA DZIECI NA MASZYNKĘ DO GOLENIA

Mimo, że maszynki do golenia to podstawa naszej kosmetyczki, nie jest to najtańszy produkt na rynku, jeśli chcemy, aby był naprawdę dobry i nie podrażnił nam ciała. Po każdym użyciu maszynki, przepłucz ją, a kiedy będzie już sucha, użyj kropli oliwki dla dzieci na nożyki, po to, aby powstrzymać metal przed utlenianiem, dzięki czemu będą one dużej ostre!

 

 

 

#5 NAPRAW SWÓJ KOSMETYK ZAMIAST GO WYRZUCAĆ

Właśnie złamała Ci się ulubiona szminka? A może spadł Ci puder i jest do wyrzucenia? Nigdy w życiu! Odwiedź Instagram albo YouTube i sprawdź, jak łatwo jest przywrócić produkt do użytku. W ten sposób będziesz mogła dalej z niego korzystać, a �zostanie zaoszczędzona!

 

Autor wpisu: Emilia Kucharska

IG: e_kucharska

  • udostępnij
1 komentarzy

6

fajny patent z ta maszynka

odpowiedz

6

fajny patent z ta maszynka

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda