„Side profile selfie" – akcja, która leczy z kompleksów
27.02.2018

„Side profile selfie" – akcja, która leczy z kompleksów

Duże nosy są piękne! Z tego założenia wychodzi Radhika Sanghani. 27-letnia londyńska pisarka rozpoczęła kampanię na Twitterze zachęcającą kobiety do zaakceptowania kształtu nosa.

Wrzuciła swoje zdjęcie profilowe i nakłoniła inne osoby do zrobienia tego samego.

 

"Łamanie tabu wielkiego nosa" - napisała na Twitterze. "Przestańmy nienawidzić naszych nosów, bo nie są małymi, chudymi i uczmy się je kochać poprzez share’owanie #sideprofileselfie."

Odpowiedź była bardzo pozytywna, a setki kobiet i mężczyzn dzielili się swoimi autoportretami.

 

 

Dzisiaj kobiety przejmują się wszystkim, co sprawia, że ​​są oryginalne i wyjątkowe, od cellulitu przez piegi, aż po siwiznę, ale kształt nosa nie jest często wspomniany w ruchu „body positive” - mówi Sanghani.

"Widzieliśmy nieprzerobioną skórę z wypryskami, rozstępy, cellulit i włosy na ciele, które zostały odzyskane jako nasze własne i piękne" - napisała w magazynie "Grazia" o swoim projekcie #SideProfileSelfie. "Ale nosy są nadal ukryte w subtelnych pochyłościach głowy i niezgrabnych pozach. Potrzebujemy zmian. "

W końcu jednak Sanghani zdecydowała się opublikować własne zdjęcie, aby pomóc innym czuć się pewniej.

"Osoby o silnych profilach w końcu czują się nieatrakcyjne, a nawet wstydzą się swoich dużych nosów. Zdecydowanie odczuwałam to samo w przeszłości, dlatego naprawdę chciałam pomóc innym ludziom, zwłaszcza kobietom o większych nosach."

 

 

Oprócz wszystkich publicznych odpowiedzi na jej tweet, Sanghani otrzymała kilka prywatnych wiadomości od ludzi, dziękując jej za pozytywny projekt dla swojego ciała.

 

Inicjatywa naprawdę słuszna, ponieważ duże nosy są ignorowane w procesie akceptacji samego siebie, a są często powodem do skrępowania i unikania zdjęć profilowych czy pokazywania się profilem w ogóle.

 

Co myślicie o tej akcji? Wzięlibyście w niej udział?

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda