5 faktów o grze The Sims, o których nie masz pojęcia
16.02.2018

5 faktów o grze The Sims, o których nie masz pojęcia

 

The Sims od lat zdobywa uznanie graczy na całym świecie. To kultowa gra i wydawać by się mogło, że jej fani wiedzą dosłownie wszystko o funkcjonowaniu sterowanych zdalnie ludzi, ich parcelach i zainteresowaniach. A jednak nie! Poznaj 5 faktów o grze The Sims, o których nie masz pojęcia

 

#1

Pamięta ktoś jeszcze The Sims 1? Pierwsza część była skromna, ale wyjątkowa. Dla tych, którzy nadal po nią sięgają – mała ciekawostka. Posiadając dodatek „Zwierzaki” można użyć specjalnego kodu (nessie) i przywołać potwora z Loch Ness, pływającego w jeziorze.

 

#2

Skąd pomysł Willa Wrighta na tak dobrą grę, która okazała się strzałem w dziesiątkę na międzynarodowym rynku gier? Pomysł narodził się w wyniku pożaru domu twórcy. Tragedia sprawiła, że Wright zaczął analizować ludzkie potrzeby i zachowania w określonych życiowych sytuacjach, a wynikiem tych rozważań stała się płyta CD z grą.

 

#3

W Simsach możliwe jest narodzenie się dziecka ducha. Tylko zapaleni fani wiedzą, jak tego dokonać. Dziś możemy zdradzić, że w The Sims 3 wystarczy, by kobieta, którą sterujemy, miała stwierdzoną cechę charakteru zwaną kleptomanią i ukradła szczątki zmarłych z cmentarza. Po odwiedzinach ducha, kobieta powinna zaprzyjaźnić się z nim i zdobyć Nagrodę Urodzajności (Fertility reward), a następnie traktować go jak partnera. Dziecko-duch, które narodzi się w wyniku tej znajomości można kontrolować tak, jak normalnego Sima.

 

#4

Wiesz, że język Simlish zawiera tylko kilka słów o faktycznym znaczeniu, a większość to po prostu wyrażenie uczuć i wydarzeń zachodzących w świecie Simów?  Wyrazy prawdziwe w tym języku pochodzą z języka ukraińskiego i tagalskiego i są wymawiane z bardzo złym akcentem – celowo!

 

#5

Utwory w języku Simlish nagrało kilka światowej sławy gwiazd! The Black Eyed Peas, Nelly Furtado, LeAnn Rimes, Katy Perry, Pussycat Dolls i FUN mogą śmiało zaliczyć się do świata The Sims, bo ich język Simlish jest na bardzo wysokim poziomie.

  • udostępnij
2 komentarzy

3

Nie za odkrywcze te ciekawoski, ale spk :D

odpowiedz

Yordeey1234
2

Kocham tą grę!

odpowiedz

3

Nie za odkrywcze te ciekawoski, ale spk :D

odpowiedz

Yordeey1234
2

Kocham tą grę!

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda