6 sposobów na zmianę swojego życia podczas koronawirusa
29.03.2020

6 sposobów na zmianę swojego życia podczas koronawirusa

autor
Bez wątpienia koronawirus to temat numer 1 na całym świecie. Codziennie media donoszą o tysiącach kolejnych zarażeń i zgonów, dlatego jeśli nie musimy wychodzić, ZOSTAŃMY W DOMACH. To wcale nie musi być nudne. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób podejdziesz do przymusowej kwarantanny. Może zawsze chciałaś zająć się nowym hobby, ale nigdy nie znalazłaś odpowiedniej chwili? To jest najlepszy czas na próbowanie nowych rzeczy, a także na przemyślenia, porządki i zmiany. Sprawdź, co zrobić, aby podczas pandemii odmienić swoje życie.
./uploads/zuzamt/76550c9c060a03d967d923974d15ce34.png

weheartit.com

1. Zacznij ćwiczyć

Niestety siedzenie w domu może negatywnie wpłynąć na nasze figury. Jeśli obawiasz się, że zamiana codziennej dawki ruchu na leżenie na kanapie i wycieczki do lodówki negatywnie wpłyną na Twoją sylwetkę, to zacznij ćwiczyć. Każdego dnia znajdź chwilę tylko dla siebie. Wystarczy tylko 45 minut, a zobaczysz, że Twoje ciało Ci za to podziękuje. Wielu trenerów personalnych codziennie prezentuje zestawy ćwiczeń na swoich profilach na Facebooku i Instagramie. Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada (i jest najlepiej dostosowany do Twojej aktualnej formy – zbyt ciężki trening tylko Cię zniechęci) i wskakuj w ciuchy do ćwiczeń. Wydzielanie endorfin po wykonanej pracy są gwarantowane, a w obliczu panującej epidemii jest to bardzo potrzebne.

---

 

./uploads/zuzamt/c5f6a790acf1ab76be40cabea1dcccce.jpg

weheartit.com

2. Podnieś swoje umiejętności kulinarne

Jeśli dotychczas jadałaś głównie na mieście lub obiady gotowała Twoja mama, warto wykorzystać wolny czas w domu na podniesienie swoich umiejętności kulinarnych. Wiele restauracji nie oferuje opcji dowozu lub jest on mocno ograniczony. Ponadto warto zachować maksymalną ostrożność i gotować samodzielnie, ponieważ nie wiemy w jakim stanie były osoby przygotowujące i dowożące nasze posiłki. Nie przejmuj się, jeśli na początku niektóre potrawy Ci nie wyjdą. Z czasem dojdziesz do wprawy, a nawet możesz odnaleźć w gotowaniu nową pasję.

---

 

./uploads/zuzamt/b7a984e26535799c65937169d0af3361.jpg

weheartit.com

3. Naucz się języka obcego

Czas spędzony w domu jest świetną okazją do nauki języków obcych. Jest to rzecz, którą możesz zrobić sama, nie potrzebujesz do tego najlepszej szkoły językowej. Ściągnij sobie apkę Duolingo i codziennie poświęć chwilkę na zrobienie krótkiej lekcji. Już po kilku takich sesjach zauważysz duży progres. Nie musisz od razu porywać się na głęboką wodę i zaczynać nauki języka, którego nigdy się nie uczyłaś. Możesz wybrać doskonalenie angielskiego lub niemieckiego, jeśli zauważysz taką potrzebę. Do nauki języków świetnie sprawdzają się także filmy na YouTubie, w których lektorzy/nauczyciele szczegółowo tłumaczą zasady gramatyki. Spróbuj i zobacz czy taka forma nauki Ci odpowiada.

---

 

./uploads/zuzamt/f367e8b582a8dae587f74a7adfaf2b87.jpg

weheartit.com

4. Postaw na kursy online

Może jeszcze niedawno myślałaś nad nauczeniem się czegoś nowego? Teraz jest idealny czas, aby to zrobić! Wiele firm i specjalistów udostępnia w tej chwili szkolenia w wersji online zupełnie za darmo lub z ogromną zniżką. Wykorzystaj to. Jeśli chciałaś się nauczyć podstaw marketingu lub programowania, znajdź odpowiedni kurs i rozpocznij naukę. Jeśli jesteś bardziej artystyczną duszą, w sieci znajdziesz tutoriale, jak wykonać m.in.: łapacze snów czy modne makramy. Możesz także rozszerzyć swoje zainteresowania z zakresu dietetyki czy urządzania wnętrz. Możliwości są ogromne, a takie kursy online są świetnym wstępem do zdobycia podstawowej wiedzy i kontynowania nauki, gdy już epidemia ucichnie. Kto wie, może w ten sposób uda Ci się znaleźć swój przyszły zawód?

---

 

./uploads/zuzamt/e0418df37230247d4c142ee2583443ed.jpg

weheartit.com

5. Zrób porządki

Pewnie wielu w Was jest już po porządkach w domu, ale może warto przejrzeć jeszcze raz wszystkie swoje rzeczy i pozbyć się nadmiaru niepotrzebnych przedmiotów? Większość z nas jest typem zbieracza. Boimy się wyrzucić wiele rzeczy, ponieważ mamy do nich sentyment lub boimy się, że kiedyś będą nam jeszcze potrzebne. Uwierz mi, że jeśli nie założyłaś jakiejś rzeczy przez ostatnie 2 lata, to już jej nie założysz. Podobnie jest z przedmiotami, które kiedyś dostałyśmy od byłego chłopaka (np. pluszowe serduszko). Stoją teraz na półce, zbierają kurz i są całkowicie niepotrzebne. Zrób porządek w swoim życiu i pozbądź się przedmiotów, które nie są Ci potrzebne. Jeśli chodzi o oczyszczenie garderoby, przydać Ci się może aplikacja Vinted, na której bezpłatnie możesz wystawić na sprzedaż ciuchy, których już nie nosisz. Dzięki temu Twoja szafa zyska dodatkową przestrzeń, a Ty zarobisz kilka groszy. Gdy oczyścisz już przestrzeń wokół siebie, zobaczysz, jak wielką ulgę odczujesz.

---

 

./uploads/zuzamt/9101441bd275bdf0bea8b7662e569dfe.jpg

weheartit.com

6. Pomagaj innym

W czasach epidemii musimy się zjednoczyć i całkowicie bezinteresownie pomagać sobie nawzajem. Każdy z nas jest w stanie zrobić coś dobrego dla innej osoby. Może to być zrobienie zakupów lub wyprowadzenie psa osoby starszej. Jeśli planujesz pójść do sklepu, możesz także zaproponować kupienie kilku rzeczy swoim sąsiadom (niezależnie od tego ile mają lat). Skoro i tak musisz wyjść, możesz przy tym mieć wpływ na ograniczenie wychodzenia z domu przez inne osoby. Jeśli potrafisz szyć na maszynie, możesz uszyć dla swojej rodziny i przyjaciół maseczki ochronne. Jeśli znasz się na czymś i posiadasz sporą wiedzę w jakimś zakresie, dziel się tym z innymi za pomocą profili społecznościowych. Może kogoś zainspirujesz. Opcji pomagania jest naprawdę wiele, ale pamiętaj, aby zachować przy tym wszelkie środki ostrożności i nie narażać na zarażenie ani siebie, ani innych.
 
---
 

13 lubi to
3
9397
3 komentarzy

Wiktoria_Wojtkowiak

Meadowfeelings
0

👍🏻

odpowiedz

anka_gor
0

👍

odpowiedz

Wiktoria_Wojtkowiak

Meadowfeelings
0

👍🏻

odpowiedz

anka_gor
0

👍

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda