9-latka z Warszawy autorką zabawki w IKEA!
07.02.2018

9-latka z Warszawy autorką zabawki w IKEA!

 

 

IKEA po raz czwarty już zaprosiła dzieci z całego świata do zaprojektowania pluszowej zabawki. Inicjatywa ta jest organizowana w ramach kampanii społecznej „Zabawa to poważna sprawa.”

 

W „zabawie” wzięło udział aż 87 tysiące kreatywnych dzieci, a nadesłanych prac wybrano tylko 5 propozycji! Wśród szczęśliwców znalazła się Polka – 9-letnia Natalka, która mieszka w Warszawie jest autorką jednej z 5-ciu projektów. Stworzyła uśmiechniętą foczkę w kolorowe kropki, która ukrywa w niebieskiej kieszonce małą, słodką rybkę. Zwycięskie rysunki posłużą jako inspiracja do stworzenia limitowanej serii zabawek o nazwie „SAGOSKATT”. Zabawki trafią do sklepów IKEA już w tym roku!

 

Oprócz Natalki wśród szczęśliwców znalazły się dzieci z Islandii, Chin, Korei Północnej i Szwecji. W tym roku komisja oceniała projekty głównie pod względem fantazji dzieci, która idzie w parze z ogromną wyobraźnią i kreatywnością. W efekcie limitowaną kolekcję SAGOSKATT utworzą: uśmiechnięta foka, różowy jednorożec, kolorowa rybka, zielony zwierzak i radosny potwór.

 

 

 

Co ciekawe – to nie pierwszy raz, kiedy wśród zwycięzców znalazła się osoba z Polski! W ostatniej edycji jednym z projektów zabawek, które w efekcie trafiły do sklepów IKEA był pomysł 9-letniego Huberta z Białegostoku. Chłopiec zaprojektował wówczas sympatycznego pająka.

 

Warto zaznaczyć, że seria pluszaków jest nieodłącznym elementem międzynarodowej kampanii społecznej IKEI „Zabawa to poważna sprawa”. Jej celem jest wsparcie prawa do zabawy dla wszystkich dzieci oraz rozwoju młodych ludzi z najbiedniejszych regionów świata. Do końca minionego roku IKEA Foundation przekazała już 45 milionów Euro na akcje wspierające rozwój dzieci.

 

Oby więcej takich inicjatyw! :) :) :) 

 

 

 

 

 

 

  • udostępnij
1 komentarzy

Is you live 04/02 15:12:31
1

Kreatywne dzieciaki. Oby więcej takich akcji :)

odpowiedz

Is you live 04/02 15:12:31
1

Kreatywne dzieciaki. Oby więcej takich akcji :)

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda