8 MOICH ULUBIONYCH CYTATÓW Z KSIĄŻEK
23.09.2015

8 MOICH ULUBIONYCH CYTATÓW Z KSIĄŻEK

 

 

 

8 MOICH ULUBIONYCH CYTATÓW Z KSIĄŻEK

 
Jak to napisał George R.R. Martin w książce Starcie królów "Sen jest dobry. Ale książki są lepsze", dlatego właśnie dzisiaj na wieczór zafunduję Wam ten krótki tekścik o moich ulubionych cytatach z książek, które przeczytałam i które mogę polecić z całego serca. Andrzej Sapkowski  słusznie stwierdził, że "Nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie", więc nie mam innego wyboru niż napisać ten planowany od dawna tekst najlepiej jak potrafię.
 
 
 
 
 
1."Człowiek naraża się na łzy, gdy raz pozwoli się oswoić.
-tak napisał Antoine de Saint-Exupéry w Małym Księciu czyli książce obok której nawet największy twardziel nie przeszedł obojętnie i nie znam ani jednej dorosłej osoby, której łezka nie zakręciłaby się w oku przy czytaniu.
 

 

2.  "Tak trudno jest odejść -dopóki się nie odejdzie. A wówczas to najłatwiejsza rzecz pod słońcem" 
- autorem tego cytatu jest znany autor John Green, a znajdziemy go w "Papierowych miastach". Tak spodobał mi się ten cytat, że odkrycie go dopiero tydzień temu, nie stanęło mi na przeszkodzie w umieszczeniu go na jednym z ośmiu wyróżnionych miejsc na tej liście.

 

3. "Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałby żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie.
-Alan Alexander Milne czyli autor znanego nam wszystkim Kubusia Puchatka. Z pozoru zwykła książka i bajka dla dzieci, ale wystarczy być nieco bardziej spostrzegawczym czytelnikiem żeby wyłapać głębszy sens.
 
 
 
 
 
 
4. "Ale jeśli spotyka cię w życiu wiele trudności, to znaczy, że jesteś stworzony do tego, żeby im podołać. "
Regina Brett – Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu. Cytat, który jest praktycznie uniwersalny. Przeczytałam wszystkie 3 książki Reginy i to jeden z moich ulubionych cytatów, chociaż szczerze mówiąc - wybór był trudny stąd też mój kolejny ulubiony cytat to...
 
5."Łatwiej wybaczyć tym, którzy ranią ciebie, niż tym, którzy ranią twoich najbliższych.
Regina Brett – Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu. Nic dodać, nic ująć. 
6. "Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
 - Albert Einstein. Tak, zdaję sobie sprawę że nie jest to cytat z książki, ale tak go uwielbiam, że grzechem byłoby go nie umieścić na liście moich ulubieńców.
 
 
 
 
7. "Ale pamiętaj, że gałąź, która się nie ugina, pierwsza złamie się w czasie burzy."
Aprilynne Pike – Moc przeznaczenia czyli ostatnia czwarta część mojej ulubionej serii "Skrzydła Laurel", którą całą btw. przeczytałam ponad kilka razy. Za każdym razem zakończenie dziwi mnie tak samo i za każdym razem kończy się to kacem książkowym.
 
8. "Nadzieja. Miałam ją do wczoraj. Umarła, a razem z nią powinna umrzeć miłość, lecz ta spłatała mi figla.
- cytat z Pamiętnika Nastolatki czyli serii książek autorstwa Beaty Andrzejczuk. Zakochałam się w tej książce od pierwszego wejrzenia. Do dzisiaj pamiętam szczęście wymalowane na mojej twarzy, gdy dowiedziałam się że książka nie jest jednostrzałowcem, lecz całą serią. Dane mi było z nią dorastać. 


Fotki nie są takie, jakie chciałabym żeby były ale nie są też najgorsze dlatego dodaję je tu z braku laku.

 

 
  • udostępnij
1 komentarzy

zzzzoska
0

Bardzo lubię cytaty,a twoje bardzo mi się spodobały :)
Pozdrawiam 

odpowiedz

zzzzoska
0

Bardzo lubię cytaty,a twoje bardzo mi się spodobały :)
Pozdrawiam 

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda