Lodowy hotel "Gra o tron" w Finlandii już otwarty!
16.01.2018

Lodowy hotel "Gra o tron" w Finlandii już otwarty!

Zastanawiasz się czy smocze szkło pod poduszką może Ci się przydać podczas pobytu? W hotelu dostaniesz swój „dragon glass” do dyspozycji.

Trudno uwierzyć, że minęło już siedem lat odkąd zaczęliśmy cytować wypowiedziane przez Neda Starka hasło "Zima nadchodzi" („Winter is coming”) w debiutanckim odcinku Gry o Tron.
Na wypadek, gdybyś coś przegapił, zima już przyszła i wygląda na to, że Biali Piechurzy („White Walkers”) wybrali Finlandię jako główny punkt światowej dominacji.

Źródło: laplandhotels.com

 

Lapland Hotels SnowVillage, we współpracy z HBO Nordic, stworzył tematyczny hotel „Gry o tron” zbudowany w całości ze śniegu i lodu. Aby dostać się do hotelu należy wyjść poza Koło Podbiegunowe do fińskiej Laponii. Na szczęście fani serialu nie muszą spać u podstawy Muru.  Zlokalizowany w Kittilä, półtorej godziny lotu z Helsinek, resort SnowVillage został zbudowany zaledwie w  miesiąc i wyczyn ten jest powtarzany co roku w sezonie. Co więcej,  tegoroczne motywy śniegowe w  stylu GoT zostały zaprojektowane przez profesjonalnych rzeźbiarzy lodu z Rosji, Ukrainy, Polski i Łotwy.
Efekt ich pracy zapiera dech w piersiach.

Źródło: laplandhotels.com

 

Hotel posiada niesamowitą salę z postaciami Braavosha, Tron Lodowy z lodową strażą i lodową zjeżdżalnię w kształcie smoka. Hotel oferuje 24 pokoje, w tym 10 apartamentów, z których każdy ma unikalne rzeźby wykonane w lodowych ścianach. Przykładem jednej z rzeźb jest gigantyczny, śnieżny demon Białego Piechura, który czuwa nad Tobą podczas snu. Wewnątrz hotelu temperatura wynosi zaledwie minus 5 stopni Celsjusza, co jest możliwe do zniesienia w porównaniu do średniej temperatury minus 10 stopni poza resortem.  Obsługa hotelowa zapewnia gościom ciepłe śpiwory oraz poranną filiżankę gorącego soku z jagód, który działa pobudzająco na przepływ krwi.
Hotel sugeruje, aby nocni goście zatrzymywali się tylko na jedną noc w mroźnym "igloo" , a resztę pobytu spędzali w jednej z przytulnych, ogrzewanych kabin w pobliżu.

 

Źródło: laplandhotels.com

 

W celu budowy więzi i sojuszy między największymi rodami zamieszkującymi ziemie „Gry o Tron” w SnowVillage została zbudowana lodowa kaplica. Fani serialu urzeczeni urokiem lodowego pałacu chętnie zawierają związki małżeńskie w tej scenerii.  "Mamy około 40 do 50 ślubów w sezonie", mówi Jari Porri, menedżer w Lapland Hotels SnowVillage. Oprócz noclegu w lodowej temperaturze, wioska „Gry o Tron” oferuje szereg atrakcji dla odwiedzających, którzy nie koniecznie chcą zostawać na noc. Resort proponuje udział w  warsztatach z budowy rzeźby lodowej, przejażdżki reniferem, a także safari husky i rajdy skuterami śnieżnymi. Cena wstępu do SnowVillage wynosi 18 USD (ok. 61 złotych), a ceny noclegu w hotelu zaczynają się od 200 USD (ok. 683 złote).

 

Źródło: laplandhotels.com

 

Dodatkowo, resort SnowVillage posiada kino lodowe, w którym można obejrzeć krótki film o tym, jak zbudowano to niezwykłe miejsce. Odwiedzający mogą również skorzystać z lodowej restauracji na terenie resortu, która oferuje trzydaniowy posiłek z lokalnymi przysmakami, takimi jak renifer
i arktyczny pstrąg.

 

Źródło: laplandhotels.com

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda