7 rzeczy, których nie powinieneś nigdy mówić znajomym przez SMS
12.01.2018

7 rzeczy, których nie powinieneś nigdy mówić znajomym przez SMS

Daj odpocząć kciukom i spotkaj się twarzą w twarz (lub najmniej przez telefon), aby przekazać te ważne wiadomości.

Wiadomości tekstowe ułatwiły komunikację - ale to nie znaczy, że każda rozmowa powinna odbywać się przez SMSy. Jeśli masz coś ważnego do powiedzenia, najlepiej powiedzieć to głośno.

 

  1. "Muszę Ci zdradzić sekret!"

Wiadomości tekstowe zostały wymyślone w celu przekazania szybkich informacji. Ważne wiadomości powinny być przekazywane w dyskretnych rozmowach przy filiżance kawy lub gorącej czekolady. Jeśli to, co masz zamiar napisać, może funkcjonować jako fabuła opery mydlanej ("Mam sekretny romans z moim instruktorem kick-boxingu!"), odłóż ten telefon i powiedz to osobiście.

 

  1. "Muszę odwołać nasze plany."

Pewnie, że łatwiej Ci jest wysłać krótką notatkę, mówiącą Twojej przyjaciółce, że nie będziesz uczestniczyć w jej imprezie urodzinowej lub że wycofujesz się z długo zaplanowanej podróży na Mazury. Ale "łatwe" sprawia, że ​​jest o wiele trudniej, gdy stajesz twarzą w twarz. Więc jeśli nie masz zamiaru chować się przed swoją kumpelą przez resztę roku, powiedz jej osobiście.

 

  1.  "Nie uwierzysz co się stało! To długa historia ..."

Nie ma nic gorszego niż utknięcie na długiej, obszernej wiadomości kiedy Twoja przyjaciółka siedzi w szkole. Jeśli historia, którą piszesz, nie może się skończyć, na litość boską, zachowaj ją na później! Nikt nie chce czytać twojej powieści w SMSie.

 

  1. "Mam złe wieści."

Jeśli wspólny przyjaciel jest w szpitalu lub słyszałaś, że twoja przyjaciółka straciła pracę, nie wysyłaj po prostu szybkiego SMSa ze smutnym emoji. Tak, możesz najpierw wysłać szybką wiadomość, ale tylko pod warunkiem, że poprosisz ją, aby zadzwoniła do ciebie jak najszybciej, aby przedyskutować wszystko.

 

  1. "Jestem na ciebie wściekła!"

Ton i intencja SMSa są trudne do interpretacji w tekście. Małe nieporozumienie może z łatwością przekształcić się w poważną kłótnie z zaledwie kilkoma wyzwiskami i wściekłymi emoji. Jeśli masz zamiar nacisnąć Wyślij w wiadomości zaczynającej się od "I jeszcze coś ...", wstrzymaj oddech i poczekaj, aż będziesz gotowy rozwiązać problem na żywo.

 

  1. "Czy słyszałaś o...?"

Chociaż być może planowałaś tą plotkarską wiadomość tylko dla oczu twojej przyjaciółki, nie ma możliwości dowiedzenia się, kto jeszcze ma dostęp do jej telefonu. SMSy można zawsze kopiować i wklejać lub przekazywać dalej. Jeśli istnieje takie ryzyko, pomyśl dwa razy czy nie lepiej przegadać sprawę osobiście.

 

  1. "Wszystkiego najlepszego!"

Wiemy, że już minęły czasy kiedy to ludzie wysyłali kartki z życzeniami pocztą (no może Wasze babcie nadal to robią) . Ale nawet jeśli wyślesz tekst z bitmoji z tortem urodzinowym, powtórz życzenia osobiście. Nie ma to jak zaśpiewać "Sto Lat!" - głośno i fałszywie - aby pokazać, że naprawdę ci zależy.

 

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda