Czy Wasza przyjaźń jest prawdziwa? Sprawdź 7 Różnic między toksyczną, a prawdziwą przyjaźnią
05.01.2018

Czy Wasza przyjaźń jest prawdziwa? Sprawdź 7 Różnic między toksyczną, a prawdziwą przyjaźnią

Dobrzy przyjaciele mogą być jak członkowie twojej rodziny. Kiedy takich znajdziesz, trzymaj się ich mocno. Niestety, nie wszystkie znajomości tak wyglądają. Niektóre bywają toksyczne - nie są dobre dla ciebie i, szczerze mówiąc, prawdopodobnie również nie są dobre dla drugiej osoby. Toksyczne relacje mogą poważnie wpłynąć na ciebie: twoje zdrowie fizyczne, twoje zdrowie emocjonalne, twoje poczucie własnej wartości, a nawet twoje inne relacje. Wiedząc, jak wygląda toksyczna przyjaźń - i czym to się różni od prawdziwej przyjaźni - możesz ustalić, czy nadszedł czas, aby przewartościować przyjaźń lub dwie, i zaoszczędzić sobie wielu rozczarowań.

 

Jak cię wspiera

Toksyczny przyjaciel przyciąga uwagę i skupia się na sobie, zamiast być Twoim oparciem, kiedy tego potrzebujesz. W prawdziwej przyjaźni, raz jesteś osobą słuchającą, innym razem mówisz. Dobre stosunki skupiają się na obu osobach.

 

Czy jest interesowny

Jeśli twój przyjaciel stale potrzebuje czegoś od ciebie - i to jest naprawdę jedyny czas, w którym skupia się na tobie - może to być znak, że Wasza relacja jest mniej niż solidna. Jak każdy związek, przyjaźń również wymaga pracy, a kiedy tylko jedna osoba wkłada wysiłek, może to być zła oznaka.

Jeśli zawsze pytasz, zawsze dajesz, słuchasz, ale nic nie dostajesz w zamian, to może być sygnał, że nie jest to prawdziwy przyjaciel. Dobry przyjaciel pomaga ci, kiedy potrzebujesz pomocy i prosi o uzasadnione względy, kiedy to on potrzebuje pomocy, zamiast domagać się, abyś zawsze był na jego zawołanie, kiedy ma problem, ale nie ma go kiedy nie dzieje się nic złego.

 

Jak reaguje na rozczarowanie lub odrzucenie

Prawdziwi przyjaciele są w stanie potwierdzić, kiedy coś jest ich winą, ale także przyznają, że nie jest sprawiedliwe lub rozsądne obwinianie cię za wszystko, co idzie źle w ich życiu. Jeśli twój przyjaciel sprawi, że poczujesz, że to twoja wina, że nie dostał odpowiedniej oceny lub ich partner zerwał z nim, to może sprawić, że zwątpisz w swoją własną wartość i poczujesz się źle. A nikt nie chce mieć poczucia, że jest przyczyną wszystkiego, co złe. Twój przyjaciel musi być odpowiedzialny za swoje życie.

 

Jak reagują na dobre wieści

Częścią dobrej przyjaźni jest fakt, że wszyscy możecie świętować swoje sukcesy i wspólne chwile. Toksyczni przyjaciele jednak patrzą na życie i przyjaźnie jako konkurencja. Są zazdrośni i ich zazdrość zakłóca ich zdolność do bycia przyjacielem.

 

Stabilność emocjonalna relacji

Przyjaźń nie powinna być emocjonalnym rollercoasterem. Dobrzy przyjaciele nie sprawiają, że wszystko jest kryzysem. Z toksycznymi przyjaciółmi nigdy nie czujesz się tak, jakbyś był na stabilnym gruncie.

Jednak z dobrymi przyjaciółmi, nie ma dzikich wzlotów i upadków, które sprawiają, że czujesz się jak na rollercoasterze. Nie musisz martwić się o ciągłe gaszenie pożarów.

 

 

Jak się czujesz po spędzeniu z nimi czasu

Dobrzy przyjaciele pobudzają cię, inspirują cię, poprawiają humor. Toksyczni przyjaciele sprawiają, że się kurczysz. Niektórzy toksyczni ludzie po prostu wysysają z ciebie życie.

Dobrymi przyjaciółmi są ludzie, którzy chcą widzieć, jak cieszymy się życiem, doświadczamy sukcesów, jesteśmy szczęśliwi, zdrowi i pełni radości.

 

Czy możesz im zaufać

Prawdziwy przyjaciel będzie trzymał twoje plecy i będzie adwokatem diabła, nawet jeśli nie będziesz obecny. Toksycznym przyjaciołom zwykle brakuje tej cechy lojalności i zaangażowania, a nawet mogą angażować się w" dźganie w plecy "i konkurowaniu w przyjaźni, dla własnego zysku.

Przyjaciele, którzy są prawdziwi, zachowują nasze sekrety dla siebie i są szczerzy i lojalni wobec swojej roli jako powiernicy.

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda