4 makijażowe błędy, które mogą być przyczyną trądziku
01.01.2018

4 makijażowe błędy, które mogą być przyczyną trądziku

 

 

Chcesz mieć idealną cerę, ale co jakiś czas na Twojej buzi pojawiają się szybko rosnące, czerwone i bolące krosty (szczególnie najczęściej tuż przed imprezą lub ważnym spotkaniem)? Albo gorzej – na twarzy od jakiegoś czasu zagościł trądzik, którego nie możesz się pozbyć? Masz dosyć spoglądania na siebie w lustro? Być może winny pojawiania się pryszczy i innych niedoskonałości skóry jest… nieodpowiednio wykonywany make-up? Jakie makijażowe błędy mogą przyczynić się do pogorszenia stanu cery?

 

 

UŻYWANIE BRUDNYCH PĘDZLI

Tak samo jak kosmetyki, tak i akcesoria do make-upu są bardzo ważne, zwłaszcza ich pielęgnacja. Na włosiu pędzli bardzo szybko rozmnażają się bakterie – przecież na każdym włosku osadza się brud, kurz i sebum. Kiedy stykamy zakażony przyrząd do makijażu ze skórą, możemy doprowadzić do jej infekcji. Bakterie nigdy nie próżnują – chętnie szukają przyjemnych miejsc do rozwoju, a wilgotny i ciepły naskórek jest do tego doskonałym środowiskiem.

 

Pędzle do mokrych kosmetyków, jak podkład, szminka czy cienie w kremie powinny być myte co kilka dni, maksymalnie co tydzień. Zaś akcesoria do sypkich specyfików, na przykład pudru, różu czy cieni do powiek, chociaż co 3 tygodnie. Warto po umyciu i osuszeniu przyborów (najlepiej w pozycji leżącej na suchym ręczniku papierowym) spryskać je sprayem dezynfekującym.

 

APLIKACJA PODKŁADU PALCAMI

O ile tuż przed wykonaniem makijażu odkazimy swoje dłonie płynem antybakteryjnym lub porządnie je umyjemy mydłem, o tyle nie ma większego problemu. Jeśli jednak podkład nanosimy brudnymi rękoma, to nietrudno o szybkie pojawienie się wyprysków na buzi. Zdecydowanie lepiej aplikować fluid czystymi akcesoriami – gąbką lub pędzlem.

 

STOSOWANIE NIEODPOWIEDNIEGO PODKŁADU

To szczególnie dotyczy osób posiadających cerę z większą tendencją do pojawiania się zaskórników, krost i innych niedoskonałości. Zwykle takie problemy mają skóra mieszana i tłusta. Jeśli fluid będzie dla nich nieodpowiedni, szybko wyrosną nieprzyjemne krosty i czarne punkciki. Powinno się unikać komedogennych (zatykających pory), ciężkich, tłustych i podrażniających podkładów. Warto za to stawiać na kosmetyki hipoalergiczne.

 

SPANIE W MAKIJAŻU

To jest niewybaczalny błąd. A nie wybaczy Ci go Twoja skóra, ponieważ to właśnie w nocy się regeneruje, kiedy Ty odpoczywasz. Przed położeniem się do łóżka powinnaś DOKŁADNIE umyć buzię. Nie wystarczy lekkie przetarcie wacikiem czy chusteczką nawilżaną. Cera musi być porządnie oczyszczona, inaczej możesz się spodziewać z rana niemiłej niespodzianki na twarzy.

 

Które z tych błędów popełniacie? Przyznajcie się! ;)

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda