Jak uchronić się przed shadowbanem na Instagramie?
20.12.2017

Jak uchronić się przed shadowbanem na Instagramie?

 

 

O shadowbanie na DDOB pisano nie raz. To zjawisko coraz bardziej popularne, które dotyka duży odsetek instagramowych wielbicieli. O co chodzi i jak się przed nim chronić poza unikaniem konkretnych hashtagów?

 

Co to jest shadowban?

To nic innego, jak instagramowy blok dla niektórych użytkowników. Ten rodzaj blokady uniemożliwia obserwującym znalezienie Twojego profilu po hashtagach, których używasz. Ban powoduje, że Twoje posty nie wyświetlają się na głównej tablicy, a tym samym ogranicza całkowicie zasięgi.

 

Jak go rozpoznać?

Jeśli Twój instagram zdobywa mniej polubień niż dotychczas, a liczba obserwatorów stoi w miejscu lub spada w dół – najprawdopodobniej shadowban ogarnął i Twoje konto. I choć wydaje się, że przecież strategię komunikacji prowadzisz niezmiennie, to jednak statystyki spadają na łeb na szyję, lajków coraz mniej i radości z samego prowadzenia konta również.

 

Jak uchronić się przed shadowbanem?

Jak go unikać? Nie chcę powielać tych samych treści, dlatego główny punkt, jakim są hashtagi podkreślę wpisem sprzed kilku miesięcy – KLIK!. Instagram wprowadził narzędzie blokowania spamerskich treści mniej więcej rok temu. Wynikało to przede wszystkim z chęci ograniczenia zakazanych treści na kanale, ale także ograniczenie popularności osób, które decydowały się na zakup polubień i followersów. Niestety, algorytmy Instagrama szybko wymknęły się spod kontroli i obecnie traci cała masa osób, które nie spamują i nie walczą o sztuczne polubienia. Jak więc uchronić się przed zbanowaniem?

  • Próbuj żonglować hashtagami – używaj ich zamiennie i nie wykorzystuj w dwóch zdjęciach pod rządz identycznych tagów. To dla algorytmów Instagrama oznacza spam.
  • Jeśli decydujesz się dodawać komentarze u innych osób – wysil się i napisz komentarz dłuższy, niż jedna emotikona czy dwa słowa. Krótkie komentarze także są traktowane, jako spam.

Jeśli przez jakiś czas zaniechasz powyższych działań – jest duża szansa na to, że odzyskasz pełną funkcjonalność Instagrama i Twój profil znowu zacznie zbierać setki polubień. Musisz być wytrwały, a to się opłaci.

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda