5 piosenek, bez których nie byłoby Świąt!
18.12.2017

5 piosenek, bez których nie byłoby Świąt!

 

 

 

 

Po czym poznać, że zbliżają się Święta? Wiadomo – w sklepach pojawiają się świąteczne ozdoby, w galeriach handlowych jakimś magicznym sposobem czuć nagle zapach pomarańczy i goździków, a.... a z głośników lecą piosenki, które wszystkich informują, że Święta są już za rogiem. Zastanawialiście się kiedyś, bez których piosenek nie byłoby Świąt? My mamy swoich faworytów!

 

 

1. „Last Christmas” – to jeden z tych przebojów, który jednych irytuje, a inni czekają na niego z niecierpliwością. Każdy z nas jednak, niewątpliwie od tego, do której grupy należy zna chociaż 1 wers tej piosenki. Napisał ją nieżyjący już George Michael w 1984 r. będąc wtedy członkiem Duetu Wham! Od tego roku gości w domach na całym świecie. Co ciekawe, piosenkę wydano na charytatywnym albumie, a środki z jego sprzedaży, przekazywano na walkę z głodem w Etiopii i tak się dzieje do dziś. O jakich pieniądzach mowa? Według „The Telegraph”, świąteczny hit zarabia ok. 300 tys. funtów rocznie!

 

         

 

2. „All I Want for Christmas Is You” - trudno sobie wyobrazić świąteczny czas bez głosu Mariah Carey. Piosenka została napisana przez Carey i Waltera Afanasieffa. Singiel ten znalazł się na szczytach list przebojów w wielu krajach na całym świecie. Piosenka doczekała się wielu coverów takich gwiazd jak: Bastille, Shania Twain, My Chemical Romance, oraz Miley Cyrus. Piosenka ta, jest pierwszym świątecznym utworem, która sprzedała się w liczbie ponad miliona dzwonków w USA! Szacuje się, również, że na opłatach licencyjnych zarobiła już ponad 50 milionów dolarów.

 

           

 

3. "Merry Christmas Everyone" -  piosenka Shakin' Stevensa 28 grudnia 1985 roku trafiła na szczyt brytyjskiej listy przebojów. Na 1. miejscu zestawienia utwór spędził 2 tygodnie. Nieoczekiwanie dla wszystkich (również samego autora) utwór wrócił na listy przebojów w 2007 roku. W 2015 roku z Shakin' Stevens stworzył nową wersję, noszącą tytuł „Echoes of Merry Christmas Everyone”. Dochód ze sprzedaży singla został przeznaczony na cele charytatywne, a dokładnie dla organizacji The Salvation Army.

 

           

 

4. „Coraz bliżej święta” - to polska wersja słynnego utworu "Wonderful Dream" znanego przede wszystkim ze świątecznych reklam Coca-Coli. Co ciekawe co roku wykonuje ją inny artysta. Do tej pory słyszeliśmy ją już w wykonaniu Kasi Kowalskiej, Anny Szarmach, Margaret czy śląskiego zespołu Oberschlesien, a w tym roku przez Cleo.

 

           

 

5. "Driving Home For Christmas" - ta piosenka sprawia, że nawet korki w drodze na świąteczne zakupy, nie psują nam humoru. Piosenka ma już ponad 30 lat i powstała gdy Chris Rea razem z żoną utknęli w wielkim korku jadąc z Londynu do Middlesbrough. Warto również zauważyć, że to jedna z niewielu świątecznych piosenek, której tekst nie mówi o tym, że pada śnieg i choinka jest już ubrana.

 

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda