10 mega brudnych rzeczy, których używasz każdego dnia
12.12.2017

10 mega brudnych rzeczy, których używasz każdego dnia

 

O ile na ubraniach i materiałach często widać plamy i zabrudzenia, o tyle pewnie nawet nie zdajesz sobie sprawy, że wiele rzeczy, których używasz na co dzień, jest pełna zarazków i bakterii. Oczywiście ciało człowieka, z większością tych zarazków całkiem nieźle sobie radzi, jednak to też sprawia, że jesteś bardziej wrażliwa i podatna na alergie. Sprawdź, o które rzeczy codziennego użytku powinnaś dbać zdecydowanie częściej.

 

Stanik

Co do ubrań, nie mamy wątpliwości, że należy wymieniać je regularnie. Jednak często zapominamy o tym w przypadku staników, które brudzą się równie często. Często mijają dni, a nawet miesiące zanim dziewczyny wrzucą biustonosz do wnętrza pralki. A niestety te zbierają pot, brud, zarazki. Dlatego powinno się je prac co trzy, cztery dni. A te rozciągnięte i sprane po prostu wyrzucać.

 

Ręczniki

Pewnie nie macie nieograniczonej liczby ręczników, a pranie ich może być nieco uciążliwe. Dlatego zapewne robicie to rzadko. Z jednej strony to dobrze, bo oszczędzasz wodę. Niestety mokre ręczniki to doskonałe środowisko dla mnożenia się bakterii. Powinnaś myć ręczniki po każdych trzech użyciach, aby zachować świeżość.

 

Poszewki na poduszki

Bądźmy szczerzy: zdejmowanie poszew i zakładanie nowych to istny ból tyłka. Zajmuje dużo czasu, ale jest konieczne by móc dobrze spać. Jest to szczególnie ważne, ponieważ pościel wchłania brud i pot. Szczególnie jeśli jesz w łóżku lub masz tendencje do rzucania na nie brudnych ubrań i toreb to jest jeszcze gorzej niż myślisz. Najlepiej zmieniać pościel co tydzień, ale wiemy że to duży problem. Staraj się jednak robić co dwa tygodnie lub, jeśli nie znosisz tego robić, co najmniej raz w miesiącu. I tutaj uwaga: Twoje ozdobne poduszki wymagają takiego samego traktowania co reszta pościeli, więc nie zapominaj o tych poszewkach również! Nie chcesz przecież żeby brud zbierał się na Twojej twarzy i powodował wypryski czy uczulenia.

 

Bidony

Może butelka wielokrotnego użytku na wodę nie wygląda na zbyt brudną, w końcu zawiera tylko wodę… Ale uwierz nam, jest brudna. Bidony zbierają baterie i zarazki z Twoich ust i rąk. A jeśli nie zadbasz o jego czystość, być może nie będziesz go w stanie doczyścić, a nawet może zebrać się na nim pleśń. Czyść więc je ciepłą wodą z dodatkiem płynu raz w tygodniu.

 

Szczoteczka do zębów

Pomyśl o tym, co robi twoja szczoteczka do zębów: usuwa ona cały brud z zębów każdego dnia (a nawet dwa razy dziennie). Oznacza to, że dosłownie zostaje pokryta zarazkami i bakteriami. I płuczesz szczoteczkę do zębów pod wodą przez pięć sekund po użyciu? Niestety to nic nie daje. Twoja szczoteczka do zębów jest jeszcze bardziej brudna, niż myślisz, jeśli nie jest właściwie przechowywana - pozostawiając ją na otwartej przestrzeni narażasz ją na zarazki, które fruwają w powietrzu, gdy ktoś spuszcza wodę z toalety. Należy wymieniać szczoteczkę do zębów dokładnie co trzy miesiące, a nawet wcześniej, jeśli wygląda na zużytą i starą. Aha, i jeśli zachorujesz, pozbądź się jej i kup nową.

 

Pilot

Czy wiesz, że piloty są ... obrzydliwie brudne? Zwłaszcza te publiczne, na przykład w pokojach hotelowych. Prawie nigdy nie zostają czyszczone, ponieważ wszyscy o nich zapominają, a także dlatego, że czyszczenie może być denerwujące (te wszystkie małe guziki i szczeliny). Ale piloty aż roją się od zarazków, więc czyść je raz w tygodniu. Antybakteryjna ściereczka lub spray do czyszczenia wykona zadanie.

 

Twoja torebka i portfel

Twoja torebka i portfel robią się naprawdę brudne i to bardzo szybko. Wykazano, że zbierają zarazki i bakterie, takie jak E. coli i więcej. Fuuu! Jest to szczególnie ważne, jeśli nie jesteś ostrożna i zostawiasz ją na podłodze. Codziennie przecieraj zarówno torebkę, jak i portfel ściereczką antybakteryjną.

 

Komórka

Niestety Twój smartfon jest brudniejszy niż sedes. Powodem tego jest to, że telefony są na ogół ciepłe i podobnie jak piloty telewizyjne mają wiele szczelin dla bakterii, w których mogą się ukryć. Ostatnie badania w Wielkiej Brytanii wykazały nawet, że niektóre telefony komórkowe mogą być pokryte gronkowcami, co może prowadzić do wielu chorób - od infekcji skóry aż po zapalenie opon mózgowych.

 

Klawiatura i myszka

Zarówno klawiatura, jak i myszka są jednymi z najgorszych przestępców, jeśli chodzi o infekcje. Drożdżaki i pleśniaki to jedne z wielu, które ukrywają się w szparach między klawiszami. Myj więc regularnie ręce i pamiętaj o dezynfekcji klawiatury i myszki od czasu do czasu.

 

Słuchawki

Brudne słuchawki mogą być dla wielu uciążliwe. Jeśli są zabrudzone, mogą spowodować stłumienie dźwięków i dać uszy na pożywkę bakteriom. Większość słuchawek można czyścić za pomocą płynu do naczyń i wody. Jeśli słuchawki mają odłączane końcówki, wyjmij je i wyczyść oddzielnie. I zakup dla nich pudełeczko, niech nie pałętają się po torebce (w której też jest pełno bakterii).

  • udostępnij
3 komentarzy

Meadowfeelings
0

oja

odpowiedz

0

odpowiedz

Słodka05 12/15 14:33:40
0

Jestem Zuzanna Kapela

odpowiedz

Meadowfeelings
0

oja

odpowiedz

0

odpowiedz

Słodka05 12/15 14:33:40
0

Jestem Zuzanna Kapela

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda