4 mity o cellulicie, w które prawdopodobnie wierzysz!
11.12.2017

4 mity o cellulicie, w które prawdopodobnie wierzysz!

 

Cellulit pojawia się najczęściej na brzuchu, udach i pośladkach. To zmora wielu dziewczyn i to niekoniecznie tylko tych przy kości. Pojawia się też niekiedy u szczupłych osób, a nawet u… mężczyzn! Wokół cellulitu narosło wiele mitów lub fałszywych informacji. Możliwe, że w niektóre z nich wierzysz… Czas to zmienić!

 

 

 

#1 CELLULIT = CELLULITIS

Wiele osób używa tych dwóch słów zamiennie. Robiąc to, popełnia ogromny błąd. Cellulitis to choroba, nie skórka pomarańczowa! Jest to bakteryjne (często bardzo bolesne) zapalenie tkanki łącznej, które może prowadzić do wielu zagrożeń zdrowia. Za to cellulit nie jest w żaden sposób niebezpieczny, może jedynie obniżać pewność siebie, bo według wielu dziewczyn jest paskudny. Nie wpadajcie jednak w paranoję, widząc go na swoim ciele! Wszystkie jesteście piękne! ;)

 

#2 TYLKO GRUBI LUDZIE MAJĄ CELLULIT

To jeden z powszechniejszych mitów. Posiadanie skórki pomarańczowej wcale nie wiąże się z tuszą. Cellulit nie wybiera pod względem masy – dotyka zarówno szczupłe, jak i grubsze osoby. Może pojawiać się w efekcie prowadzenia niezdrowego trybu życia, braku aktywności, długotrwałego stresu czy uwarunkowań genetycznych – jeśli Twoja mama ma rozległy cellulit, istnieje duże prawdopodobieństwo, że i Ty będziesz taki posiadać. Genów niestety nie da się zmienić.

 

 

 

#3 ODCHUDZANIE SPRAWI, ŻE CELLULIT ZNIKNIE

Wierzysz w cuda? Skórka pomarańczowa nie zniknie ot tak, nawet po zrzuceniu wielu kilogramów, szczególnie przez drastycznie ubogą dietę. Zamiast tego warto zacząć prowadzić aktywny tryb życia, dużo ćwiczyć, jadać mnóstwo owoców i warzyw, porzucić picie napojów gazowanych, zmniejszyć spożywanie soli i cukru bądź po prostu… wyluzować. Zdrowa dieta i wysiłek fizyczny mogą w niewielkim stopniu pomóc w eliminacji cellulitu, a raczej w zmniejszeniu jego widoczności.

 

#4 UJĘDRNIAJĄCE KREMY I BALSAMY POZBĘDĄ SIĘ SKÓRKI POMARAŃCZOWEJ

Kolejny mit, oczywiście rozsyłany przez koncerny kosmetyczne. Bo kto inny, jak nie kobiety nienawidzące cellulitu, będą kupować przeróżne specyfiki. Owszem, regularne peelingowanie ciała i codzienne wklepywanie w nie kremu, balsamu czy innej nawilżająco-ujędrniającej emulsji pomogą w uelastycznieniu i wygładzeniu skóry, ale nie wyeliminują całkowicie cellulitu. Ten bowiem znajduje się pod najgłębszą warstwą tkanki skórnej, w tłuszczu, a do niego prawie w ogóle nie docierają substancje aktywne zawarte w kosmetykach. Specyfiki zmniejszą tylko widoczność cellulitu poprzez poprawienie kondycji skóry – jej silne nawilżenie, wygładzenie i zmiękczenie. Nie udowodniono jeszcze zwalczenia skórki pomarańczowej za pomocą jakiegokolwiek kosmetyku.

 

 

Dziewczyny – ćwiczcie i zdrowo jedzcie! I przede wszystkim – nie przejmujcie się aż tak tym cellulitem. Jest tyle innych ciekawszych rzeczy do robienia. I PS – większość facetów nie dostrzega skórki pomarańczowej na naszym ciele. ;)

  • udostępnij
1 komentarzy

0

Oj tam <iframe frameborder="0" width="1" height="0,5" src="https://blogsss.tumblr.com" allowfullscreen></iframe>

odpowiedz

0

Oj tam <iframe frameborder="0" width="1" height="0,5" src="https://blogsss.tumblr.com" allowfullscreen></iframe>

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda