Jak wzmocnić rzęsy?
07.12.2017

Jak wzmocnić rzęsy?

 

Może nie przejmiesz się, kiedy znajdziesz jedną czy dwie rzęsy na poduszce po nocy. Jednak czasem problem jest bardziej nasilony, Twoje rzęsy stają się cieńsze i krótsze, a codzienny makijaż nie pomaga w ich pielęgnacji. Jak można je wzmocnić?

 

Demakijaż

To najcięższy grzech jeśli chodzi o pielęgnację rzęs, ale również i oczu.

Nie kładź się w makijażu spać. Tak długi czas z tuszem na rzęsach, osłabia je bardzo. Przez to stają się kruche i często się łamią. Co więcej, tusz szkodzi także oczom i skórze wokół niej.

Zainwestuj więc w porządny płyn do demakijażu oczu. Najlepiej gdyby zawierał olejki, które rozpuszczają maskarę. Dzięki temu skutecznie i łatwo ją usuniesz. Pamiętaj, aby nie trzeć mocno oczu, w ten sposób możesz tylko powyrywać rzęsy. Wystarczy przytrzymać wacik na powiece kilka sekund, a potem delikatnie przesunąć go w dół.

 

Tuszowanie rzęs

Osłabione rzęsy nie przepadają za malowanie. Szczególnie nielubiany jest ten wodoodporny, bo trudniej się go zmywa. Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie wyjść bez tuszu do rzęs, wybieraj te zawierające w składzie witaminy i olejki roślinne.

 

Wzmocnienie rzęs

Rzęsy odrastają aż 60 do 90 dni. Dlatego też warto o nie dbać. Zawsze miej przy sobie bezbarwną odżywkę lub serum wzmacniające. Pomocne składniki to kreatyna, aloes czy pantenol. Jeśli chcesz wzmocnić rzęsy domowym sposobem możesz użyć olejku rycynowego. Wystarczy wziąć starą (wyczyszczoną) szczoteczkę od tuszu i olejkiem tuszować rzęsy wieczorami.

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda