Zbliża się Black Friday! Sprawdź, co musisz wiedzieć.
23.11.2017

Zbliża się Black Friday! Sprawdź, co musisz wiedzieć.

Już jutro kolejny Black Friday! W Polsce ten trend pojawił się kilka lat temu i z roku na rok zyskuje coraz większe zainteresowanie. Czarny Piątek to dzień największych wyprzedaży w roku. Wyprzedaże z okazji Black Friday uznawane są za największe wyprzedaże pojawiające się w sklepach. Warto jednak uważać. Sprawdź, czego unikać i jak nie oszaleć w tym zakupowym szaleństwie.

Black Friday już za rogiem. Wszyscy szaleją. Nic w tym dziwnego, bowiem przeceny, jakich możemy się spodziewać, zwalają z nóg każdego. W tym całym szaleństwie, po raz kolejny Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przypomina, żeby w wirze zakupowego szaleństwa nie dać się oszukać. Na co zwrócić uwagę podczas Black Friday?

Przepisy się nie zmieniają!

Żaden przedsiębiorca nie może na ten jeden dzień wpłynąć na przepisy obowiązujące w konsumenckim dekrecie. Pamiętaj więc, że idąc na zakupy, masz prawo do prawdziwej informacji o wysokości obniżki. Co to oznacza? Organizowanie promocji przez sztuczne podwyższanie ceny wyjściowej i następnie jej obniżanie do poziomu zbliżonego do regularnej może zostać uznane za niezgodną z prawem nieuczciwą praktykę rynkową. Wiele firm sztucznie zawyża ceny i „wyjątkowo” tego dnia daje satysfakcjonującą obniżkę. W efekcie niewiedzy, kupujesz produkt po takiej samej cenie, jaką miał na metce przed Czarnym Piątkiem.

Masz prawo do zwrotu

Wiele sklepów internetowych w ten dzień zastrzega sobie, że konsument nie ma prawa zwrócić zakupionego towaru. Zwróć na to uwagę, bo przecież, jako konsument możesz zwrócić towar (szczególnie, jeśli mowa o zakupach internetowych) bez podania przyczyny w ciągu 14 dni.

Masz prawo przymierzyć ubranie, które chcesz kupić

To zabawne, ale znamy sklepy, które tego dnia blokują możliwość przymierzania ubrań. Kolejki i zamieszanie zniechęcają pracowników do ogarniania tego chaosu, więc wolą zrezygnować z udostępniania przymierzalni. Jeśli się z tym spotkasz, to pamiętaj, że jako konsument masz pełne prawo do przymierzenia ubrania, na jakie chcesz się zdecydować.

 

Black Friday to świetna inicjatywa, która przyszła do nas z zachodu. Dobrze, by w fajnej atmosferze utrzymywać ten trend. Udanych zakupów! Podzielcie się w komentarzach, co uda wam się złapać na tych piątkowych wyprzedażach

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda