5 największych zalet posiadania psa!
15.11.2017

5 największych zalet posiadania psa!

 

 

Zastanawiasz się nad posiadaniem psa? Chciałabyś go dostać, adoptować lub kupić? Rodzice lub chłopak się nie zgadzają na szczekającego czworonoga? Poznaj największe zalety posiadania psa i przekonaj tym swoich bliskich! Domowe zwierzęta potrafią zmienić nasze życie, nastawienie i humor!

 

Pamiętaj jednak, że te pupile to ogrom obowiązków i wielka odpowiedzialność, a nie zabawki!

 

 

#1 CZĘŚĆIEJ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

 

Posiadanie psa zmusza do regularnego wychodzenia na spacery. Nie siedzi się leniwie w ciepłym mieszkaniu, nieważne, czy to lato czy zima. Może to się wydać wadą, ale taka opcja uczy samodyscypliny. Do tego, szczególnie jeśli mieszka się w małym miasteczku, na wsi lub na obrzeżu miasta, wdycha się więcej świeżego powietrza i ma lepszy kontakt z przyrodą. A taka styczność z naturą poprawia podświadomie humor!

 

 

#2 LEPSZA ODPORNOŚĆ, ZDROWIE I AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA


Ten punkt jest bardzo powiązany z pierwszym. Poprzez systematyczne wychodzenie na spacery z psem poprawia się ogólną kondycję. Częste zabawy z pupilem, bieganie z nim uodparniają na wiele czynników zewnętrznych, polepszają zdrowie no i zwiększają aktywność fizyczną. Chcesz schudnąć? Zacznij biegać ze swoim psem (o ile on może)! ;)

 

 

#3 CZĘŚCIEJ LEPSZY NASTRÓJ I MNIEJSZY STRES

 

Przez tak bliski kontakt z ukochanym zwierzęciem zwiększa się poziom serotoniny – hormonu szczęścia. A dzięki temu masz mniej powodów, by się stresować. A nawet, gdy płaczesz lub masz gorszy dzień, Twój pies przecież przyjdzie się do Ciebie przytulić. A Tobie trochę ulży. Samo głaskanie czworonoga łagodzi stres.

 

 

#4 MOŻLIWOŚĆ POZNANIA NOWYCH OSÓB

 

Wychodząc z pieskiem na spacery, możesz poznać... miłość swojego życia. Takie opcje występują nie tylko w filmach, lecz także w prawdziwym życiu! Twój czworonóg jest istotą bardzo towarzyską! Jeśli spodoba mu się inny pies, masz szansę porozmawiać z jego właścicielem.

 

 

#5 ODKRYCIE BEZGRANICZNEJ MIŁOŚCI

 

Dzięki pieskowi, poznasz, czym jest prawdziwa miłość, bez granic, bezinteresowna, na dobre i złe. Twój pupil kocha Cię takim, jakim jesteś, niezależnie od Twojego charakteru. Będzie zawsze przy Tobie. Przecież zawsze się cieszy, machając ogonem, na Twój widok! Nauczysz się też, czym jest empatia, a także obudzi się w Tobie większa wrażliwość.

 

Posiadanie psa to także wiele wad, jak ciągłe sprzątanie sierści, częste odwiedziny weterynarza, większe wydatki czy wielka odpowiedzialność, jednak stają się niczym przy takim ogromie korzyści.

 

Macie psa? ;)

 

Pokażcie jego zdjęcia w komentarzach na Facebooku!

 

  • udostępnij
2 komentarzy

skucinskaemi
1

moj pies lepszy niż kabaret

odpowiedz

1

Kolejną zaletą jest to, że jak rozsypiesz coś do jedzenia, nie misisz tego sprzatać, bo pies to zje

odpowiedz

skucinskaemi
1

moj pies lepszy niż kabaret

odpowiedz

1

Kolejną zaletą jest to, że jak rozsypiesz coś do jedzenia, nie misisz tego sprzatać, bo pies to zje

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda