Wyjaśniamy 5 najciekawszych zapytań z Google
26.10.2017

Wyjaśniamy 5 najciekawszych zapytań z Google

 

Na pewno nie raz zastanawiałaś się nad tymi rzeczami, jednak nie przeszło Ci przez myśl, żeby wygooglować te rzeczy i dowiedzieć się jak powstają. Znaleźliśmy 15 najciekawszych zapytań i odpowiedzi na nie.

 

  1. Skąd się bierze „gęsia skórka”?

Gęsia skórka powstaje w wyniku kurczenia się mieszków włosowych. Jest to cecha, która łączy nas ze zwierzętami. Gęsia skórka pomaga zwierzętom szybciej się ogrzać, a w przypadku zagrożenia, wyglądają one na większe i masywniejsze. Kiedy u ludzi gęsia skórka pojawia się w sytuacjach emocjonalnych czy związanych z niską temperaturą, jest to związane z działaniem adrenaliny.

  1. Dlaczego nie poznajemy swojego głosu na nagraniu?

Odpowiedź na to jest prosta, chodzi o zdolność naszych kości do przenoszenia dźwięku. Twój rozmówca słyszy tylko dźwięk prowadzony przez powietrze. Nagranie często czyści dźwięki powietrza. Jednocześnie sposób, w jaki słyszymy nasz głos, jest połączeniem regularnych dźwięków i dźwięków o niskich częstotliwościach, przewodzonych przez kości czaszki.

 

  1. Dlaczego nasze oczy nie marzną kiedy jest zimno?

W oczach nie ma receptorów ciepła. Poza tym, większa część gałki ocznej jest w środku czaszki i rozgrzewa ją przepływ krwi wewnątrz.

  1. Dlaczego włosy siwieją?

Dzieje się tak za sprawą umierania melanocytów, czyli komórek odpowiedzialnych za produkcje barwnika. Pigment jest dostarczany do włosów do momentu, kiedy nie wyczerpie się magazyn z komórkami macierzystymi. Obumarłe komórki nie mogą być zastąpione, dlatego też włosy robią się siwe.

 

  1. Dlaczego nie widzę swojego nosa?

Człowiek cały czas widzi swój nos, jednak mózg ignoruje go. Dlatego więc go nie widzisz.

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda