Jak szybko pozbyć się wągrów?
26.10.2017

Jak szybko pozbyć się wągrów?

Jeśli kiedykolwiek używałaś maseczki na wągry, którą po jakimś czasie „zrywa” się z twarzy, zapewne byłaś zarówno zaskoczona, jak i obrzydzona z powodu drobnych alienów, które wydostały się z Twoich porów.

 

W większości przypadków były to wągry, czyli rodzaj skazy skórnej,  która ma miejsce, gdy sebum i martwe komórki skóry zapchają otwarte pory.

 

Wągry mogą wyglądać, jakby były wypełnione brudem, ale to nie o to chodzi. Sebum - co, btw, jest tylko fantazyjnym słowem na olej, który produkuje Twoja skóra - zawiera melaninę, pigment, który nadaje skórze i włosom swój kolor. Kiedy dostanie się do niego powietrze, utlenia się, co powoduje, że nabiera ciemnej barwy.

 

Wągry nie są najgorsze na świecie – przynajmniej nie mają stanu zapalnego jak trądzik i trudno je dostrzec, chyba że jesteście przy lustrze. Ale wiemy, że mogą być irytujące, więc oto kilka wskazówek, jak się ich pozbyć.

 

Utrzymuj skórę w czystości.

Najlepszym sposobem zapobiegania powstawaniu zaskórników jest mycie regularnie delikatnym płynem. Wybierz ten bez dodatku oleju, aby wypłukać nadmiar sebum i usunąć martwe komórki skóry. Dobierz właściwy produkt do rodzaju skóry.

 

Nie wyciskaj wągrów.

Wiemy, że trudno oprzeć się wyciskaniu wągrów, ale naprawdę powinnaś pilnować rąk. Jeśli to robisz w sposób nieprawidłowy, możesz doprowadzić do infekcji i pozostawić trwałe blizny.

 

Odwiedź dermatologa.

Jeśli masz z wągrami duży problem, udaj się do specjalisty. Dobierze odpowiednie leczenie. W innym przypadku wystarczy pomoc kosmetyczki, która pomoże w usunięciu wągrów w sposób bezpieczny dla Twojej skóry.

 

Smaruj się kwasem salicylowym.

Chodzi oczywiście o przemywanie obszarów z wągrami kwasem salicylowym. Pomaga on w złuszczaniu skóry i oczyszczaniu z martwych komórek. Tylko pamiętaj, by nie używać go obsesyjnie – wtedy tylko nadmiernie wysuszysz skórę. Raz dziennie - lub nawet co drugi dzień - zazwyczaj wystarczy, aby otrzymać efekty bez powodowania podrażnień.

  • udostępnij
2 komentarzy

Oliwia-Głuszko

sarenka559
0

średnio dziala najlepiej maści 

odpowiedz

Oliwia-Głuszko

sarenka559
0

średnio dziala najlepiej maści 

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda