Ktoś Cię obraża? Sprawdź, jak to zignorować
21.10.2017

Ktoś Cię obraża? Sprawdź, jak to zignorować

Kiedy ktoś bezpodstawnie Cię obraża, możesz czuć się zakłopotany, zraniony lub sfrustrowany. Niezależnie od tego, czy ta osoba jest twoim kolegą czy rodzicem, zniewagi mogą być szkodliwe. Jeśli odpowiesz agresywnie, możesz tylko pogorszyć sytuacje. Jak więc inaczej z niej wybrnąć?

 

1. Nie zwracaj uwagi. Kiedy ludzie zaczynają cię obrażać, myślami przenieś się do innego miejsca. Zacznij myśleć o tym, co masz zamiar robić później lub przypomnij sobie wakacje. Kiedy przestaniesz koncentrować się na obecnej „rozmowie”, poczujesz się lepiej.

 

2. Odejdź. Nie musisz przecież słuchać jak ktoś Cię obraża, jeśli nie chcesz. Jeśli to rodzic cię obraża, powiedz, że musisz iść do łazienki.

 

3. Włóż słuchawki. Jeśli obraża Cię ktoś w autobusie czy na ulicy, po prostu załóż słuchawki i włącz ulubioną muzykę. Ignorowanie tej osoby to najlepsze wyjście.

 

4. Zacznij jakąś aktywność. Czy twoja siostra jest trochę frustrująca? Zacznij myć naczynia. A może koleżanka w klasie jest niegrzeczna? Wyciągnij lekturę i zacznij ją czytać. Jeśli okaże się, że nie słuchasz, komentarze ustaną.

 

5. Udawaj, że nie usłyszałeś obelgi. Po prostu udawaj, że nie usłyszałeś tego, co powiedzieli koledzy. Nawet jeśli pytają, czy ich usłyszałeś, powiedz im, że nie. Jeśli spróbują ponownie, powiedz coś w stylu "Kiedy to powiedziałeś? Nie słyszałem.”

 

6. Nie odpowiadaj w social mediach. Jeśli ktoś czepia się Ciebie w mediach społecznościowych, usuń komentarze. Zablokuj nielubiane osoby. Możesz zadzwonić do przyjaciółki, aby poprawić sobie humor i przestać o tym myśleć.

 

7. Unikaj „czepialskiego”. Jeśli nie musisz mieć z tą osobą do czynienia na co dzień, unikaj jej! Na przerwach, podczas powrotu do domu.. po co psuć sobie humor?

 

8. Zażartuj z sytuacji. Śmiech może pomóc złagodzić nawet najbardziej napięte sytuacje. Jeśli ktoś cię obraził, znajdź sposób, aby sytuacja była śmieszna. Nie musisz ich obrażać, aby taka była.

Na przykład, jeśli ktoś dokucza Ci z powodu okularów, powiedz: "Noszę okulary od siedmiu lat. Dopiero teraz zauważyłeś? Może muszę Ci je pożyczyć?”.

  • udostępnij
2 komentarzy

Veronica99
0

Bardzo przydatne rady, skorzystam! 😅💗

odpowiedz

eskucinska
0

uważam , że osoba, która krytuje inna osobą nie ma swojego zycia i nie widzi swoich wad ... najlepiej byc soba

odpowiedz

eskucinska
0

uważam , że osoba, która krytuje inna osobą nie ma swojego zycia i nie widzi swoich wad ... najlepiej byc soba

odpowiedz

Veronica99
0

Bardzo przydatne rady, skorzystam! 😅💗

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

Dołącz do DDOB
Dołącz do DDOB

ddob
youtube

MATKA vs CÓRKA – Córka bierze ślub! 💍😱
DDOB

Moda