5 trików by wyglądać na zdjęciach na wyższą!
08.10.2017

5 trików by wyglądać na zdjęciach na wyższą!

 

 

Natura poskąpiła Ci wzrostu, a lubisz pozować do zdjęć? Masz wrażenie, że na większości fotek Twoja niska sylwetka jest ciągle podkreślana? Chcesz za to wyglądać na wyższą? Poznaj więc kilka trików, które na pewno Ci się przydadzą i pomogą dodać kilku centymetrów. Oczywiście tylko na zdjęciu. ;)

 

 

#1 ODPOWIEDNI KADR

Proś swojego fotografa lub ustaw tak aparat, aby fotka była robiona od dołu. W ten sposób sprawia się optyczne wrażenie, że obiekt fotografowany – w tym przypadku Ty – wydaje się wyższy. Dobry kadr, od dołu, z lekkim nachyleniem obiektywu, potrafi wydłużyć nogi i całą sylwetkę o kilka centymetrów.

 

 

#2 WYPROSTUJ SIĘ!

Przede wszystkim – nie garb się. Łopatki przechylone do przodu od razu skracają figurę. Wyprostuj zaś sylwetkę, dumnie wypnij pierś, spróbuj lekko wyciągnąć szyję do góry, łagodnie przechyl głowę i rozluźnij ramiona. Dobrze, byś wyglądała na zrelaksowaną. Bierz głęboki oddech.

 

Taka pozycja świetnie prezentuje się na zdjęciu w pozornym ruchu. Niby gdzieś idziesz, a jednak pozujesz. Jest to prawda niewygodne – ale czego się nie robi, żeby dobrze wyglądać?

 

 

#3 POZNAJ SWOJE CIAŁO

Do zdjęć ubieraj się tak, by podkreślać swoje atuty, a ukrywać mankamenty. Masz długie nogi? Dopasuj odpowiednie obuwie. Lubisz pozować z dłońmi na biodrach? Czy wiesz, że układ rąk na ciele ma znaczenie? Jeśli posiadasz krótki tułów, połóż dłonie poniżej swojej talii. W ten sposób optycznie wydłużysz swoją sylwetkę. Z kolei jeśli masz długi tułów, ułóż ręce powyżej talii lub na jej poziomie, a sprawisz, że figura będzie proporcjonalna, a nogi wydadzą się ciut dłuższe.

 

 

#4 WYBIERAJ DOBRE TŁO I BAW SIĘ PERSPEKTYWĄ

Jeśli jesteś niska, staraj się unikać pozowania przy jakichś wyższych obiektach, które mogą podkreślić Twój niewielki wzrost. Nie ustawiaj się na przykład przy krzewie lub drzewie, bo zwykle wiadomo, jaką one mają wysokość. Wybieraj neutralne tła, najlepiej bez żadnych obiektów. Ewentualnie mogą być takie, dzięki którym oszukasz swój wzrost na swoją korzyść, ustawiając się przy czymś, co zazwyczaj bywa wysokie, a w tym Ty jesteś od tego wyższa.

 

 

#5 UP, UP, UP!

Kolejnym trikiem jest pozowanie z uniesionymi rękoma lub jedną dłonią ponad głową. Możesz łagodnie ułożyć je/ją na głowie czy jakimś kapeluszu bądź czapce. Tylko tak, by nie wyglądało to sztucznie, a Ty na zmartwioną bądź jakby Cię… bolała głowa.

 

Stawaj też na palcach, jeśli to oczywiście możliwe. Albo pozostawiaj tylko jedną nogę opartą na palcach. Czasem możesz też krzyżować nogi, szczególnie, jeśli fotograf robi Ci zdjęcie od dołu.

 

Co jeszcze robicie, by na zdjęciach wyglądać na wyższą? A może nie macie tego problemu? Może chcecie poznać jeszcze jakieś sztuczki, jak dobrze pozować do zdjęć? Dajcie znać w komentarzu na jaki temat, a przygotuję kolejny artykuł z przydatnymi trikami. ;)

  • udostępnij
2 komentarzy

StrażniczkaFoxTribus
3

Przydatny post! :)

odpowiedz

oliveeyes90
0

Przede wszystkim wysokie obcasy! Mam je praktycznie wszędzie i zawsze 

odpowiedz

oliveeyes90
0

Przede wszystkim wysokie obcasy! Mam je praktycznie wszędzie i zawsze 

odpowiedz

StrażniczkaFoxTribus
3

Przydatny post! :)

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda