Najtrudniejsza matematyczna zagadka, na której punkcie wszyscy oszaleli!
06.09.2017

Najtrudniejsza matematyczna zagadka, na której punkcie wszyscy oszaleli!

 

 

Jeśli na bieżąco przeglądasz Facebooka to pewnie nie raz natknęłaś się na różnego rodzaju matematyczne zagadki, w które nie sposób nie spojrzeć i nie spróbować rozwiązać. Poszperałam trochę w sieci i przypomniała mi się jedna z nich. Matematyczna zagadka, którą mam na myśli pojawiła się w sieci bodajże ponad rok temu. O czym mowa? Pamiętacie łamigłówkę dotyczącą bananów, jabłek i kokosów? Jeśli nie to koniecznie sprawdź o co chodzi!

 

W Internecie możemy przeczytać wiele opinii na jej temat – jedni mówią, że jest tak prosta, że rozwiążą ją nawet dzieci, a inni, że to wcale nie takie łatwe. Jak jest naprawdę?  

 

Zadaniem rozwiązującego łamigłówkę jest odpowiedzenie na pytanie, jaka liczba znajduje się w ostatnim rzędzie obrazka. Podpowiadamy, że w tej łamigłówce liczą się zarówno umiejętności matematyczne, ale również spostrzegawczość i czujność! Na poniższym zdjęciu zobaczysz cztery równania i jeśli dobrze się przyjrzysz – niektórych bananów jest więcej, a innych mniej. Podobnie dzieje się w przypadku kokosów i to jest właśnie klucz do rozwikłania łamigłówki!

 

 

 

To jaka jest odpowiedź?

 

Prześledźmy uważnie każdy rząd owoców. W pierwszym są trzy jabłka, a wynik równania to liczba 30. Nietrudno zatem domyślić się, że jedno jabłko odpowiada liczbie 10.

W drugim rzędzie mamy jabłko i dwie kiście bananów składające się z czterech owoców. Wynik równania to liczba 18. Wiemy już z poprzedniego równania, że symbol jabłka odpowiada liczbie 10. Natomiast jedna kiść bananów posiada 4 owoce, zatem każda kiść symbolizuje liczbę 4. Po zsumowaniu wszystkich wartości uzyskujemy wynik.

W trzecim rzędzie widzimy kiść bananów z czterema owocami, od których musimy odjąć dwa kokosy. Kiść bananów, tak jak w powyższym równaniu, odpowiada tutaj liczbie 4. Każdy z kokosów natomiast występuje pojedynczo, co jest równoznaczne z przypisaną wartością 1. Wykonujemy, więc proste działanie: 4-2=2

Proste? Wydaje mi się, że tak! Cała zabawa zaczyna się w ostatnim rzędzie! Tutaj liczy się spostrzegawczość, gdyż dla niektórych osób sprawa się komplikuje właśnie w tym momencie. Sprawdźmy równanie, gdzie mamy: jednego kokosa, jedno jabłko oraz kiść bananów z trzema owocami. Po zsumowaniu wszystkich wartości (1+10+3) otrzymujemy wynik 14. Równanie rozwiązane!

I jak? Udało Ci się rozwiązać zagadkę? Daj znać w komentarzu!

 

 

 

 

  • udostępnij
1 komentarzy

i_n_n_a
0

A rzeczywiście są 2 kokosy i jeden. Raczej internauci nie zwracają na to większej uwagi, ale jednak diabeł tkwi w szczegółach:)

odpowiedz

i_n_n_a
0

A rzeczywiście są 2 kokosy i jeden. Raczej internauci nie zwracają na to większej uwagi, ale jednak diabeł tkwi w szczegółach:)

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda