Kilka faktów o muzycznym hicie tego lata - Despacito!
25.08.2017

Kilka faktów o muzycznym hicie tego lata - Despacito!

 

Nie ma siły, byś nie znał tego hitu. Despacito jest grane w każdym sklepie i klubie w tym kraju. To taka piosenka, która jak raz wpadła w ucho, za nic nie chce wyjść. I choćbyś miał dość i tupał nogami, to Despacito nie opuści Cię przynajmniej do końca wakacji. Poznaj kilka faktów na temat tego „hitu”, przez który nie możesz spać po nocach.

Luis Fonsie i Daddy Yankee doskonale wiedzą, co zrobić, by mówił o nich cały świat. Wymyślili sobie lekką, łatwą i przyjemną dla ucha piosenkę i idę o zakład, że wypuszczając ją w świat wiedzieli, że zarobią na niej miliony.  Jak to się stało, że my słuchamy, a ktoś zbija niemałą kasę?

 

 

1. Piosenka miała premierę w styczniu i na początku była to jedna z tysięcy piosenek zasłyszanych w radio.

 

2. Popularność zdobywała powoli, aż do momentu, kiedy swoją wersję utworu nagrał Justin Bieber, wprowadzając liczne kontrowersje. To był strzał. Ludzie bardziej przychylnie patrzyli na oryginał utworu i zaczęło się dziać.

 

3. Despacito to druga po Makarenie piosenka hiszpańska, która dotarła do tak licznych radiostacji na świecie i zdobyła serce większości mieszkańców kontynentu. Jak to udowodnić?

 

4. Teledysk przekroczył próg trzech miliardów i 360 milionów odsłon na kanale YouTube, stając się tym samym najczęściej oglądanym w historii serwisu.

 

5. Despacito jest najchętniej przerabianą piosenką, co także podkreśla jakość i popularność utworu. „Wieśka Tico” czy „Nie tak szybko” to tylko kropla w morzu przeróbek, jakie możemy znaleźć na YT.

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda