Erasmus – co to jest i czy warto?
10.08.2017

Erasmus – co to jest i czy warto?

 

Czy wiesz, że większość uczelni daje Ci możliwość nauki poza granicami Polski? W Grupie Uczelni Vistula masz taką szansę! Nauka połączona ze zwiedzaniem oraz międzynarodową imprezą? Da się zrobić! Chcesz wiedzieć więcej?

 

 

Czym jest Erasmus?

 

Erasmus to program unijny, który umożliwia studentom naukę za granicą. W programie uczestniczy aż 28 państw Unii Europejskiej oraz takie kraje jak Norwegia, Lichtenstein, Islandia, była Jugosłowiańska Republika Macedonii oraz Turcja. Dzięki Erasmusowi masz okazję nie tylko uczyć się w innym kraju, ale także poznać jego kulturę, nauczyć się nowych języków oraz oczywiście poznać wspaniałych ludzi. W zależności od uczelni, studiowanie za granicą może odbywać się przez jeden semestr lub więcej. Jeśli jesteś otwartą i odważną osobą, to z pewnością wyjazd na Erasmusa jest dla Ciebie!

 

 

Kto może skorzystać z programu Erasmus?

 

Aby móc wyjechać na naukę do innego państwa z Uczelnią Vistula należy spełnić kilka warunków. Jednym z nich jest wypełnienie specjalnego formularza, który znajdziesz klikając tutaj. Największe szanse na wyjazd mają osoby osiągające bardzo dobre wyniki w nauce. Jakie są możliwości?

 

- Wyjazdy studentów na studia na okres od 3 do 12 miesięcy.

- Wyjazdy studentów na praktyki na okres od 2 do 12 miesięcy.

- Wyjazdy absolwentów na praktyki/staże na okres od 2 do 12 miesięcy.

 

Program dba o wszystkich, którzy odnoszą sukcesy i mają w życiu pasje! Jesteś sportowcem? Wyjedź na Erasmusa i poznaj ludzi z taką samą zajawką jak Twoja!

 

 

 

Co z kosztami? Czy jest możliwe dofinansowanie wyjazdu?

 

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze, znamy to, prawda? Na szczęście mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Nauka za granicą w ramach programu Erasmus może być finansowana przez uczelnię na przykład poprzez stypendium – zazwyczaj dla najlepszych studentów. Jest jeszcze druga opcja! Studenci studiów wyższych mogą ubiegać się o pożyczkę wspieraną w ramach programu w celu podjęcia studiów magisterskich za granicą. Możesz też podjąć pracę za granicą i dorobić sobie kilka groszy – gra warta jest świeczki, gwarantujemy! Więcej szczegółowych informacji uzyskasz dzwoniąc lub idąc do Biura Programu Erasmus+. Grunt to umiejętność rozsądnego gospodarowania pieniędzmi!

 

Jakie są zalety wyjazdu na Erasmusa?

 

Jeśli zastanawiasz się nad wzięciem udziału w Programie Erasmus, to z pewnością powinieneś być świadomy jakie są plusy i minusy wyjazdu do obcego kraju. Nie oszukujmy się, wszystko co robimy w życiu ma dobre jak i złe strony. Naszym zdaniem Erasmus to krok w dorosłość i krok, którego nigdy nie będziesz żałować! Sprawdź naszą listę!

 

Zalety:

- Główną zaletą wyjazdu jest poznanie języka, kultury i obyczajów oraz znakomitych ludzi. Obcowanie z czymś nowym uczy i kształci w nas nowe wartości oraz umiejętności. Otoczony nowościami będziesz chłonąć wiedzę jak gąbka!

- Studiowanie za granicą bez obaw możesz wpisać w swoje CV! Udowodnisz tym, że masz ambicję i odwagę do podejmowania ważnych decyzji, nie boisz się wyzwań oraz doskonale radzisz sobie w nowym miejscu – są to cechy mocno pożądane przez pracodawców!

- Przebywanie w obcym kraju uczy samodzielności i rozwija nasz charakter. To właśnie podczas wyjazdu na Erasmusa masz możliwość sprawdzić się w niecodziennych warunkach i lepiej poznać siebie.

- Wyjazd na Erasmusa daje Ci szansę zwiedzenia wielu ciekawych miejsc, zabytków i najbardziej intrygujących zakątków danego państwa.

- Nie oszukujmy się, taki wyjazd to także mnóstwo zabawy! Jeśli wybierzesz tętniące życiem miasto, to na pewno nie będziesz się nudzić, bo w chwilach wolnych od zajęć zostaniesz zasypany wieloma propozycjami. Kina, kawiarnie, kluby, muzea, teatry, parki – to wszystko czeka właśnie na Ciebie!

- Nauka za granicą to także wspaniałe wspomnienia i niesamowite relacje z ludźmi, które zostaną z Tobą na całe życie!

 

 

 

Wady:

- Jeśli na co dzień nie masz możliwości obcowania z językiem obcym, to z pewnością wyjeżdżając natrafisz na bariery językowe. Jednak w żadnym wypadku się nie przejmuj, to normalne! W miarę upływu czasu wszystko odejdzie w niepamięć i będziesz się śmiać z tego, że tak długo zwlekałeś z rozmową z ludźmi.

- Rozstanie z rodziną, chłopakiem czy znajomymi może okazać się trudniejsze niż myślałeś. Zanim jednak uznasz, że ta kwestia oddala Cię od wyjazdu, to pomyśl sobie, że przecież nie wyjeżdżasz na stałe! Jeśli Ty będziesz szczęśliwy i spełniony, to Twoje najbliższe otoczenie również!

- Na koniec największa wada – Erasmus kiedyś się kończy. Jeśli zdecydujesz się wyjechać, to na pewno nie będziesz chciał wracać, zobaczysz!

 

 

Jechać czy nie jechać?

 

Pamiętaj, że niezależnie od tego jak dużo jest plusów i minusów wyjazdu w ramach Programu Erasmus ostateczny wybór należy tylko i wyłącznie do Ciebie! Jedno jest pewne – to doświadczenie, które będziesz wspominać do końca życia!

  • udostępnij
1 komentarzy

Nvth
0

yes

odpowiedz

Nvth
0

yes

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda