INSTASEN 5 porad na dobry sen!
09.08.2017

INSTASEN 5 porad na dobry sen!

 

 

 

Każdy chyba wie, jak bardzo potrzebujemy snu. Aby, być wypoczętym musimy przespać odpowiednią ilość godzin. Dzięki temu jesteśmy bardziej produktywni, podnosi się nam poziom szczęścia, a co więcej pozytywnie wpływa na podejmowanie decyzji i zwiększa naszą kreatywność. Dodatkowo polepsza się nam kondycja, nie tylko naszej twarzy, ale przed wszystkim skóry. Brak snu szybciej może wpłynąć na długość naszego życia niż brak jedzenia. Jakość naszego snu jest jedną z najistotniejszych rzeczy, gdyż to właśnie ona wpływa na nasz organizm. Oto porady, które pomogą Tobie lepiej spać:

 

1. Przed pójściem spać weź gorącą kąpiel albo prysznic. Idealnie będzie jak użyjesz żelu pod prysznic o Twoim ulubionym zapachu, nie tylko się zrelaksujesz, ale tez zapomnisz o swoich problemach.

 

2. Wypij ziołową herbatę (np. melisę, pokrzywę, rumianek czy też inną mieszankę ziołową). Absolutnie nie sięgaj po kawę, czy napoje alkoholowe, ponieważ właśnie te napoje zaburzają Twój sen.

 

3. Przed pójściem spać przeglądasz portale społecznościowe? Błąd! Postaraj się to zmienić! Gdyż skończy się to tym, że będziesz mieć problem z bezsennością. Niemal każdy z tych portali wciąga i niby chcemy coś szybko sprawdzić, a kończy się to, że sprawdzamy coś parę godzin. Tak dzieje się bardzo często w przypadku Instagrama. Czy Was też wciąga Instagram? Zamiast przeglądać portale społecznościowe możesz czytać książkę, która pobudzi nie tylko Twoją wyobraźnię, ale przed wszystkim pozwoli się Tobie zrelaksować J

 

4. Przed pójściem pod prysznic, albo przed zrobieniem kolacji otwórz okna w pokoju w którym śpisz. Dlaczego? Świeże powietrze ułatwi Tobie zaśnięcie!

 

5. Zdarza się Tobie nastawić budzik, a kiedy dzwoni wcisnąć parę razy drzemkę? Przestań tak robić, ponieważ nie wpływa to korzystnie na jakość Twojego snu. W rezultacie, zamiast spać w spokoju pół godziny dłużej, wybudzamy się co chwilę, by ponownie wcisnąć przycisk i zapaść w płytki sen. W efekcie nie pozwalamy naszemu mózgowi i ciału wypocząć.

 

Zapraszamy na naszego bloga z poradami- KLIK!

 


 

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda