Facebook ma specjalną aplikację dla twórców video!
26.06.2017

Facebook ma specjalną aplikację dla twórców video!

 

 

To nie koniec informacji na temat Facebooka na dziś! Jak się okazuje twórcy przygotowali dla nas jeszcze jedną niespodziankę. Jedyny problem to to, że niestety nie każdy otrzyma możliwość jej testowania. 

O co chodzi? Na konferencji VidCon ogłoszono, że Facebook pracuje nad aplikacją dedykowaną twórcom wideo. Nie będzie ona powszechnie dostępna – możliwość korzystania z niej otrzymają tylko wybrańcy, czyli tak jak w większości przypadków, gdy wprowadzane są nowości na rynek. Na razie będą tylko testować możliwości aplikacji, mamy jednak nadzieję, że z czasem otrzyma ją każdy zainteresowany.

Generalnie jest to pewnego rodzaju odświeżenie i zmodyfikowanie Facebook Mentios, tyle, że będzie ograniczona do osób ze zweryfikowanymi kontami. Mowa między innymi o gwiazdach czy dziennikarzach.

 

 

Program, nad którym pracuje obecnie Facebook, będzie mieć dostęp do wielu funkcji w jednym miejscu. Będzie można z jego poziomu nadawać transmisje na żywo i korzystać z „pakietu twórcy”, czyli takich narzędzi jak specjalne intra, niestandardowe naklejki, ramki, dodatki do filmów i inne takie. Oprócz tego aplikacja będzie łączyć się z innymi aplikacjami Faceboka – Instagramem i Messengerem. 

Oprócz tego w nowym programie wideo będzie można uzyskać więcej informacji na temat ich fanów – co i kiedy oglądają oraz ile czasu spędzają przy konkretnym filmie. Takie statystyki mogą okazać się przydatne w przyszłości. Nie jest tajemnicą, że Mark Zuckerberg chce zarobić na video, stąd sukcesywne wprowadzanie nowych funkcji w tym zakresie. Czyżby chciał stworzyć alternatywę dla Youtube? Odważne wyzwanie! 

  • udostępnij
1 komentarzy

anka_gor
0

boją się tik toka :D

odpowiedz

anka_gor
0

boją się tik toka :D

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda