7 wskazówek, które ułatwią Ci chodzenie na siłownię
22.06.2017

7 wskazówek, które ułatwią Ci chodzenie na siłownię

 

 

Też macie problem z motywacją by wybrać się na siłownię? Oczywiście numerem jeden jest tutaj zrzucenie kilogramów lub po prostu poprawienie swojej sylwetki. Co zrobić, żeby nam sie chciało ruszyć z domu? Jak przygotować się do pójścia na siłownię? Czy naprawdę siłownia jest taka straszna?

Entuzjazm towarzyszący nam przy pierwszej wizycie na siłowni, niestety szybko znika i szybko szukamy wymówek, żeby się tam jednak nie wybrać. Jak wytrwać w postanowieniu? Sprawdź krótką listę wskazówek, które mam nadzieję ułatwią Ci chodzenie na siłownię.

 

 

#1 Postaw na krótkie treningi

Wszyscy dookoła trenują godzinę lub dwie, a Ty ledwo co wytrzymujesz na siłowni 30 minut i to z zegarkiem w ręce? Zasada jest prosta! Lepiej zrobić intensywny trening, który trwa 20-30 minut niż siedzieć dla zasady 1,5h na siłowni i robić wszystko po łebkach. Ćwiczenia mają sprawiać Ci przyjemność! Jeśli nie lubisz ćwiczyć na maszynach to może zapisz się na zajęcia fitness lub postaw na cardio i interwały? Nic na siłę, nie robisz tego dla kogoś tylko dla siebie.

#2 Wyznacz sobie cel 

Najlepszą metodą jest lustro, to właśnie ono pokaże Ci czy powinnaś coś zmienić w sposobie życia i aktywności czy też nie. Generalnie nie wierzę, że osoba mająca 20kg nadwagi może czuć się ze sobą dobrze, ale może są wyjątki..W każdym badź razie musisz czuć się ze sobą dobrze. Postaw sobie cel! Chcesz zrzucić kilogramy i pozbyć się tłuszczyku, poprawić wygląd swojej sylwetki (wyrzeźbić ciało) czy po prostu chcesz się poruszać, żeby nie ugrzęznąć w domu. 

 

 

#3 Unikaj godzin szczytu

Nie ma nic bardziej denerwującego i demotywującego niż ścisk na siłowni i porównywanie się z wyglądem innych. Aby trening był dobry i udany musisz unikać tłocznych godzin. Z autopsji wiem, że najlepszą porą jest przedpołudnie lub wczesne popołudnie. Wieczory zdecydowanie odpadają! 
 

#4 Eksperymentuj i improwizuj! 

Postaraj się aby Twój trening i ćwiczenia były urozmaicone. Mieszaj ze sobą ćwiczenia, które znasz, ale też bądź otwarta na nowe. Jeśli nie wiesz jak je wykonać to poproś trenera personalnego, który powinien być na każdej siłowni. Istnieje wiele różnych ćwiczeń, którymi można zastąpić te, które wykonujesz na co dzień. Spróbuj podnoszenia ciężarów, biegania jazdy na rowerku lub innej formy sportu, jak fitness czy taniec. Każda forma aktywności fizycznej jest dobra.

 

 

#5 Znajdź osobę, z którą będziesz ćwiczyć

Nie lubisz być sama na siłowni, nie jesteś typem duszy towarzystwa? Zabierz ze sobą na siłownię swoją przyjaciółkę/przyjaciela, koleżankę/znajomą. To nie tylko jest to świetna okazja do spotkania i nadrobienia pogaduszek, ale dzięki osobie towarzyszącej uzyskasz zdwojoną motywację i wsparcie. Przyda się, jeśli chwilowo opuszczą Cię siły i chęć do dalszego treningu. 

 

 

 

#6 Przygotuj sobie playlistę

Muzyka nie tylko poprawi nam nastrój, ale takża nada rytmu naszym ćwiczeniom. Energiczna muzyka da nam kopa do działania i ćwiczeń! Niektórzy twierdzą, że dobra muzyka jest kluczem udanego treningu, a Ty co o tym myślisz? Przygotuj sobie playlistę, na której znajdą się Twoje ulubione piosenki lub wybierz kanał na Spotify, na którym znajdą się podobne do siebie piosenki w podobnym rytmie. To działa! :)

 

#7 Nie okłamuj samej siebie, że nie masz czasu

Cały dzień w pracy czy w szkole, mnóstwo nauki, nie masz czasu na nic? A na komputer i Facebooka czy Instagram masz czas? :) No właśnie. Ustaw sobie priorytety! Nie mówię, że w każdy dzień znajdziesz czas na siłownię, ale jeśli wolisz poleżeć i "odpocząć" niż iść na siłownię to znaczy, że okłamujesz samą siebie. Nie szukaj wymówek! Ćwiczenia poprawiają poziom energii i nasz nastrój, które z kolei sprawiają, że jesteś bardziej produktywna. Znajdź 40 minut w ciągu dnia i zrób coś ze sobą! Nie masz czasu po szkole? To może wstań szybciej i poruszaj się przed wyjściem na zajęcia. Zobaczysz, że będziesz zadowolona!

 

 

 

​​​​​​​

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda