5 oznak wskazujących, że jesz za dużo cukru!
14.06.2017

5 oznak wskazujących, że jesz za dużo cukru!

 

Mówi się, że cukier to biała śmierć. Większość specjalistów zaleca spożywanie go w ograniczonej ilości. A ta słodkość potrafi uzależniać… I nie chodzi o wcinanie kostek cukru, a spożywanie go w różnych potrawach, zwykle tych mniej zdrowych, jak przekąski, batoniki czy przepyszne desery oraz napojach gazowanych. Nikt nie mówi, że musisz całkowicie zrezygnować ze słodyczy – wystarczy, że je ograniczysz.

 

Zobacz, czy nie spożywasz zbyt dużo cukru – poznaj 5 najczęstszych oznak jego nadmiaru w organizmie!

 

 

WIECZNE NIEWYSPANIE I ZMĘCZENIE

Codziennie rano, wstając do szkoły, na uczelnię lub do pracy, czujesz się totalnie niewyspana/y. I nie ważne, że sen trwał minimum 8 godzin! Zrób test i nie jedz przez tydzień słodyczy (wiem, że to trudne, ale ja dałam radę!) – zobaczysz, że pobudki będą wyglądać całkiem inaczej!

 

SUCHOŚĆ W USTACH

Jeżeli cały czas masz wrażenie, że chce Ci się pić, a Twoje usta są nieprzyjemnie suche i kleją się, to wiedz, że to prawdopodobnie wina nadmiaru cukru! W takim wypadku nie sięgaj od razu po… colę, a po wodę (dodaj do niej mięte i cytrynę*) lub ewentualnie niesłodzoną herbatę.

 

* Czy wiesz, że cytryna, choć jest bardzo kwaśna, to odkwasza organizm, a cukier go z kolei zakwasza?

 

 

 

SUCHA SKÓRA

Zbyt duża ilość cukru to tylko jeden z wielu czynników suchości cery. Ma on jednak duży wpływ na kondycję skóry. Cukier doprowadza pośrednio do odwodnienia organizmu, a co za tym idzie, również naskórka.

 

TRUDNIEJ O DOBRE SKUPIENIE

Masz wrażenie, że nie możesz się na niczym skoncentrować? Kompletnie nie idzie Ci nauka lub praca? Zwykle w takiej sytuacji pewnie sięgasz po jakiegoś batonika lub – podczas nocnego wkuwania – energetyka? Pamiętaj tylko, że to da Ci chwilową energię, a później nastąpi jej gwałtowny spadek i obniżenie koncentracji! Zamiast tego wypij yerba mate – oczywiście niesłodzoną!

 

WIECZNY GŁÓD

Wcinając słodkie przekąski, wpędzasz się w błędne koło. Twój organizm ma przez wysoki poziom cukru problem z dostarczeniem glukozy do krwi, przez co ciągle prosi o… jedzenie. W takich przypadkach sięgaj lepiej po owoce lub owocowo-warzywne smoothie.

 

  • udostępnij
1 komentarzy

Gabissx
0

Tak na prawdę cukier znajdziemy w prawie każdym produkcie, jednak faktycznie nie powinniśmy go jeść w nadmiarze:)

odpowiedz

Gabissx
0

Tak na prawdę cukier znajdziemy w prawie każdym produkcie, jednak faktycznie nie powinniśmy go jeść w nadmiarze:)

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda