Co się stanie z Twoim ciałem, gdy będziesz jadł 2 banany dziennie?
14.06.2017

Co się stanie z Twoim ciałem, gdy będziesz jadł 2 banany dziennie?

 

 

Lubicie banany? Mam nadzieję, że tak! Choć niektórzy twierdzą, że nie należą do tych owoców z najmniejszą ilością kalorii to uwierzcie, że niosą ze sobą mnóstwo korzyści. Co się stanie z Twoim ciałem, gdy będziesz jadła 2 banany dziennie? Jesteś ciekawa? Jeśli tak to zapraszam do lektury!

 

Banan to świetna przekąska, która tak często jest niedoceniana przez ludzi, może dlatego, że nie jesteśmy świadomi ich zalet. Zacznijmy od tego, że banany to źródło witamin i ogromnej ilości składników mineralnych. Mam na myśli witaminy z grupy B, C, miedzi, cynku, fosforze, fluorze, selenie, manganie, jodzie, wapniu i oczywiście błonniku.

100g banana to aż 89 kcal, ale ile radości i korzyści dla zdrowia? No właśnie.

 

 

Oto najważniejsze korzyści:

 

#1 WODA

W bananach znajduje się dużo potasu, który ma między innymi właściwości odwadniające. Regularnie spożywanie tych owoców pomaga utrzymać gospodarkę wodną organizmu na odpowiednim poziomie. Co to znaczy? Nie odkłada się nam woda w organiźmie! 

#2 ANEMIA

Co to jest właściwie ta anemia? Jest to schorzenie/choroba wynikająca z niedoboru żelaza w organizmie. Dobrze się składa, bo banany posiadają go bardzo dużo!  W 100g owoców jest aż 0,26 mg tego minerału! Jeśli borykasz się z anemią to jedz banany!

 

 

 

#3 PAMIĘĆ I KONCENTRACJA

Jak myślicie, który składnik znowu gra tutaj pierwsze skrzypce? Oczywiście potas! To dzięki niemu obniża się częstotliwość występowania skurczy, z którymi borykają się głównie sportowcy, ale oczywiście nie tylko. Kolejnym atutem jest poprawa pamięci i koncentracji. Same plusy!

 

#4 CIŚNIENIE

Banan ma duży wpływ na wydalanie z organizmu nadmiernej ilości sodu co jest ważnym aspektem przy regulowaniu ciśnienia we krwi. Jeden owoc może zawierać nawet około 360mg potasu, co oznacza, że owoc dobrze wpływa na układ sercowo - naczyniowy. Obniżają ryzyko zawału i mogą zapobiec atakom serca. 

 

#5 ŻOŁĄDEK

Często miewasz zgagę, refluks a może zaparcia? Banany pomogą Ci się z tym rozprawić. Jak już wspominałam wyżej banany zawierają błonnik, który z kolei poprawia perystaltykę naszych jelit. W efekcie możemy na długi czas pozbyć się wzdęć i zaparć no i co najważniejsze przy odchudzaniu...przyspieszymy przemianę materii! 

Dojrzałe banany zawierają dużo środków neutralizujących kwasy żołądkowe no i owoc ten chroni nasz żołądek przed różnego rodzaju uszkodzeniami. Brzmi dobrze? To zapraszam do sklepu po banany!

 

 

#6 HUMOR!

Najlepsze zostawiam na koniec - dobry humor i energia to coś bez czego lepiej nie zaczynać dnia. Czy mówi Wam coś słowo tryptofan? Nie? No dobrze, ale serotonina, czyli hormon szczęścia już na pewno tak! Regularne spożywanie bananów może pomóc ludziom ze skłonnościami do depresyjnych stanów czy po prostu wiecznie smutnych i zmartwionych. Brzmi abstrakcyjnie? Spróbuj bananowej terapi, a zobaczysz, że to działa! Jeśli chodzi o energię to nie trzeba tutaj za dużo tłumaczyć - banan to źródło witamin i węglowodanów stąd o brak energii nie musisz się martwić!

 

 

 

 

 

 

  • udostępnij
3 komentarzy

2

truskawki, brzoskwinie czy żurwina - jest ogrom owoców o większej zawartości żelaza, treść tak bardzo z d*... przetłumaczone pewnie g* z amerykańskich portali bez źródeł - pozdor :P

odpowiedz

Gabissx
2

Dlatego właśnie kocham jeść banany! :D

odpowiedz

Oliwia-Głuszko
0

Super

odpowiedz

Oliwia-Głuszko
0

Super

odpowiedz

Gabissx
2

Dlatego właśnie kocham jeść banany! :D

odpowiedz

2

truskawki, brzoskwinie czy żurwina - jest ogrom owoców o większej zawartości żelaza, treść tak bardzo z d*... przetłumaczone pewnie g* z amerykańskich portali bez źródeł - pozdor :P

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda