7 powodów dlaczego nie powinnyśmy dzielić się kosmetykami!
13.06.2017

7 powodów dlaczego nie powinnyśmy dzielić się kosmetykami!

 

 

Podkradasz mamie podkład lub szminkę? A może koleżanka zapomniała pudru, a Ty chcesz być dobra i użyczasz jej swojego? Jeśli tak to koniecznie przestań dzielić się swoimi kosmetykami z innymi osobami! Nawet jeśli masz pewność (albo wydaje Ci się, że ją masz), że ta druga osoba nie jest na nic chora i dba o higienę to nie możesz tego robić. Wiem, że to nie jest takie łatwe, bo czasami same potrzebujemy pomocy w tej kwestii, no ale chyba wolisz się świecić czy nie pomalować rzęs niż złapać jakąś infekcję? Mam nadzieję, że tak!

Oto 7 powodów dlaczego nie powinnyśmy dzielić się swoimi kosmetykami z innymi osobami!

 

 

 

#1 Możesz złapać wirusy lub bakterie.

...albo i to i to :) Różnego rodzaju szczotki, pędzelki, pędzle czy gąbeczki jak chociażby Beauty Blender nigdy nie powinny być dzielone z innymi osobami! Ba! Jeśli sama nie będziesz dbać o ich czystość możesz spodziewać się nagromadzonych dużej ilosci bakterii i wirusów. Często o tym nie mówimy czy nawet nie wiemy, ale dużo ludzi jest posiada wirus gronkowca, który przenosi się w diametralnie szybkim tempie. Niewiadomo kiedy i jak. Przechowywuj pędzle w odpowiednim miejscu i dbaj o to by zawsze myć ręce przed i po aplikacją kosmetyków na twarz. 

 

 

#2 Wypryski

Tutaj sprawa się trochę komplikuje, bo wyprysków możesz nabawić się nie tylko używając z kimś podkładu, ale także...kremu. Tak, zwykły krem pod oczy czy na noc i dzień może być źródłem bakterii. Poza tym to, że dany krem czy inny kosmetyk sprawdza się w przypadku Twojej skóry to nie oznacza, że u Twojej koleżanki czy mamy będzie tak samo. Lepiej korzystać z kosmetyków samemu.

 

 

#3 Zanieczyszczenie krzyżowe

Co to takiego? Jest to zanieczyszczenie materiału lub produktu innym materiałem lub produktem. Najczęściej do zanieczyszczeń krzyżowych dochodzi jeżeli na przykład nie przestrzegamy zasad higieny i nie została zachowana rozdzielczość przechowywania surowców i produktów gotowych. Czyli po prostu myjemy ręce przed użyciem produktu i dbamy o to by nikt inny się do niego nie zbliżał.

 

 

#4 Niedopasowany kolor kosmetyku

Tutaj chodzi bardziej o kwestie estetyczne. Skąd wiesz, że podkład Twojej koleżanki będzie wyglądał równie dobrze na Twojej skórze? Najprawdopodobniej nie macie takiego samego koloru skóry, więc żeby nie wyglądać komicznie, lepiej unikaj sytuacji pożyczania sobie kosmetyków.

 

 

#5 Opryszczka

Jak wiadomo opryszczka może pojawić się przez to, że dzielimy się z kimś pomadką lub błyszczykiem. Choć czasami zdarza się, że możemy ją nabyć poprzez testowanie kosmetyku w drogerii, który przeszedł przez niejedne nieznane usta. 

 

 

#6 Infekcje oka

Jeśli myślisz, że tutaj wielkiego zagrożenia nie ma, bo kontakt z rzęsami trwa kilka sekund to się grubo mylisz. Maskara, szczególnie taka, która przechodzi przez kilka rąk, np. w toalecie na imprezie, jest niewiarygodnym siedliskiem wirusów i bakterii. Występujące na szczoteczce drobnoustroje zagrażają pojawieniem się zapalenia spojówek bądź alergii. Podobnie sytuacja ma się z eyelinerem.

 

 

#7 Cienie do oczu = przenoszenie bakterii

Tutaj sprawa ma się podobnie jak w przypadku kremów czy podkładów. Nie tylko nie możesz używać tego samego pędzelka do cieni jak Twoja koleżanka, ale także samych cieni. Bakteria z jednej osoby może szybko przeskoczyć na drugą, co w efekcie może oznaczać infekcje oka.

  • udostępnij
1 komentarzy

marcjamea
0

Strach isc do makupistki! :p

odpowiedz

marcjamea
0

Strach isc do makupistki! :p

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda