7 pytań, które powinnaś zadać swojemu fryzjerowi!
13.06.2017

7 pytań, które powinnaś zadać swojemu fryzjerowi!

 

 

Nigdzie nie jest napisane ani powiedziane, że musimy znać się na wszystkim, a już na pewno nie na fryzjerstwie. Od tego są specjaliści i to oni powinni służyć nam dobrą radą. Włosy są bardzo ważnym elementem naszej tożsamości, podobnie jak makijaż czy skóra. No dobrze, ale co zrobić kiedy znudziła Ci sie już Twoja fryzura i chcesz trochę poeksperymentować, a z jednej strony się boisz, a z drugiej nie wiesz czego tak naprawdę chcesz? 

Oto 7 podstawowych pytań, które powinnaś zadać swojemu fryzjerowi przed tworzeniem do metamorfozy. To nie tylko pomoże podjąć Ci dezycję i wybrać idealną dla siebie fryzurę, ale także sprawdzisz to jak dobrym ekspertem jest Twój fryzjer, który powinien znać odpowiedzi na wszystkie poniższe pytania.

 

 

#1 Jaka fryzura będzie odpowiednia dla mojego kształtu twarzy?

 

O tym, że chociażby prosta grzywka nie pasuje każdej kobiecie to wszyscy wiedzą, ale może jakaś alternatywa lub inne cięcie? Jaka jest odpowiednia długość włosów dla Twojego kształtu twarzy? Jak bardzo możesz zaszaleć? Znajdź w internecie zdjęcie fryzury, która Ci się najardziej podoba i poproś fryzjera by dostosował ją do Twoich możliwości. Jeśli fryzjer zrobi Ci wszystko czego chcesz bez żadnych uwag to znak, że chyba nie do końca się na tym zna. No chyba, że jesteś idealna to może..ale niestety nie znam takiej osoby :)

 

 

#2 Czy to cięcie będzie dobrze wyglądać przy fakturze moich włosów?

 

Masz bujne loki lub włosy proste jak drut? Upewnij się czy fryzura, która Ci się podoba sprawdzi się przy tego rodzaju fakturze włosa. Często super proste włosy są sztywne jak drut i nie dostosują się nawet do najlepszego cięcia. Podobnie jest z lokami - po co maltretować włosy prostownicą? To bez sensu!

 

 

#3 Jaki kolor włosów będzie wyglądał najlepiej przy kolorze moich oczu? Czy ten kolor jest teraz modny?

 

Oprócz tego, że chcemy wyglądać dobrze i czuć się dobrze we własnej skórze i...włosach to chcemy też być modne, prawda? No właśnie, warto zapytać fryzjera jakie fryzury są teraz na topie i czy będą pasowały do Twojej osobowości i struktury włosa. 

 

 

 

#4 Jak bardzo zniszczą się moje włosy po farbowaniu?

 

W zależności od tego czy i jak mocno rozjaśniasz swoje włosy lub przyciemniasz Twoje włosy na pewno się zniszczą. Pytanie tylko jak bardzo i jak możesz temu od razu przeciwdziałać. Na te pytania powinien odpowiedzieć Ci Twój fryzjer proponując od razu rozwiązanie i odpowiednie środki do pielęgnacji.

 

 

 

#5 Jak często będę musiała odwiedzać fryzjera?

 

Świetne pytanie! Jeśli decydujesz się na diametralne cięcie lub zmianę koloru weź pod uwagę to jak często będziesz musiała przychodzić na kolejne wizyty. Blond włosy z ciemnymi odrostami czy przydługa grzywka nie wyglądają dobrze. Zorganizuj wszystko tak by nie musieć wydawać zbyt dużo pieniędzy bez potrzeby. No chyba, że jesteś gotowa na co miesięczne wizyty u fryzjera.

 

 

 

#6 Jak mogę odtworzyć tę fryzurę w domowych warunkach?

 

Zazwyczaj, gdy wychodzisz od fryzjera Twoje włosy wyglądają na zdrowsze, bujniejsze i pięknie ułożone, prawda? Dowiedz się dokładnie jak będziesz mogła odtworzyć taką fryzurę w domu no i czy faktycznie będzie to takie łatwe. Jeśli nie masz rano zbyt wiele czasu na ogarnianie włosów to zadbaj o to by nie by cięcie nie było zbyt wymagające w układaniu. Zapytaj też jakiego rodzaju suszarki czy prostownicy będziesz potrzebowała by stworzyć idealną fryzurę.

 

 

 

#7 Jak pielęgnować włosy po przyjściu do domu?

 

No właśnie, to w sumie jeden z najważniejszych punktów. Jak już wspominałam farbowanie, suszenie czy prostowanie to bardzo duża ingerencja w strukturę naszego włosa. Wygląd włosów będzie zależał od tego jak zadbamy o nie po wyjściu od fryzjera. Oczywiście wiadomo, że dobrze jest używać nawilżających szamponów i masek, ale może to nie wszystko? Zapytaj fryzjera o radę, może poleci Ci coś fajnego lub podpowie jak możesz łatwym sposobem sprawić, że Twoje włosy cały czas będą pełne blasku.

 

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda