Tequila leczy? Nie uwierzysz!
12.06.2017

Tequila leczy? Nie uwierzysz!

 

 

Od lat słyszy się, że alkohol szkodzi zdrowiu. To prawda! Jednak lekarze polecają picie jednej lampki czerwonego wina osobom chcącym mieć zdrowe serce. Ostatnio mówi się też o leczniczych właściwościachtequili! Nie znajdziesz jej jednak w dziale ze zdrową żywnością.

 

Meksykańską wódkę pozyskuje się z soku minimum 8-letniej agawy niebieskiej (Agava tequilana). Liście tej rośliny ścinają mężczyźni zwani Jimadors, a w tym celu używają maczety zwanej coa. Prawdziwa tequila to taka, która zawiera minimum 51% soku z agawy. I to właśnie ona posiada dużo właściwości leczniczych. Jakich?

 

 

1. Pomaga w odchudzaniu – poprawia metabolizm i polepsza spalanie tłuszczów. Tequila nie podnosi poziomu cukru w organizmie. Poleca się wypić jej jeden kieliszek przed jedzeniem, a drugi – po posiłku. Zawarte w tequili fruktany – cukry – zachowują się jak błonnik.

 

2. Stymuluje rozwój dobrych bakterii – zawiera probiotyki i prebiotyki. Poprawia więc odporność i florę bakteryjną jelit (Pita z bardzo dużym umiarem! Upicie się spowoduje skutek odwrotny – nagromadzenie się toksyn).

 

 

3. Tequila pośrednio wzmacnia tkankę kostną – polepsza wchłanianie wapnia przez organizm.

 

4. Meksykańska wódka relaksuje i koi nerwy. Przyspiesza zasypianie. Co więcej, pita w większych ilościach (z umiarem!) rzadko wyzwala zły humor, a wręcz doskonały.

 

 

5. Może uchronić przed demencją starczą.

 

6. Ta wódka z agawy wspiera wchłanianie niektórych leków (większości nie można jednak łączyć z alkoholem) – chroni je przed kwasem żołądkowym.

 

7. Obniża poziom złego cholesterolu.

 

 

 

Takie właściwości tequila wykazuje, jeśli pija się ją maksymalnie w ilości 1-2 kieliszków dziennie – nie więcej! Uważaj, bo uzależnia! Meksykańska wódka najwyższej jakości (wykonana z prawie 100% soku z agawy) nie powoduje kaca.

 

Uwaga! Pamiętaj, że alkohol dozwolony jest od 18. roku życia!

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda