Chcesz mieć doskonałą sylwetkę? Weź skakankę!
24.05.2017

Chcesz mieć doskonałą sylwetkę? Weź skakankę!

 

 

Skakanie na skakance to nie tylko rozrywka dla dzieci, może być także świetną sprawą dla dorosłych. Jak wiadomo jest to jedna z najłatwiej dostępnych form aktywności fizycznej. Sprawdź jakie cuda może zdziałać systematyczne skakanie na skakance!

 

Jak wiadomo bez skakania na skakance nie obywają się tancerki, bokserzy i osoby ćwiczące fitness. Jakie są efekty i czego możemy się spodziewać po tego typu wysiłku? Jak się okazuje bardzo wiele! Skakanka na szczęscie została doceniona przez wszystkich tych, którym zależy na dobrej kondycji, zdrowiu i fajnej sylwetce. Jaki jest podstawowy plus skakanki? Z pewnością należy ona do najtańszych form aktywności, możesz kupić ją już za kilka złotych. 

 

 

Jak schudnąć przy pomocy skakanki?

Skakać! No tak, ale jak często i jak długo? Sęk tkwi w regularności ćwiczeń, ważne jest by zachować pewien rytm, zresztą podobnie jak przy ćwiczeniach na siłowni. Wyobraź sobie, że pół godziny intensywnego skakania pozwoli Ci spalić aż 300-400 kcal! To, że schudniesz to pewne, ale ważne jest to, że poprawisz wygląd swoich łydek, ud, pośladków i ramion. Skacząc wzmacniasz górne partie ciała, a skóra ramion staje się jędrniejsza i wygląda zdrowiej. Wystarczy kilka treningów, a efekty będą widoczne! Brzmi kosmicznie? Wcale nie. Choć coraz wiecej osób przekonuje się do tego typu aktywności to wciąż jest pełno niedowiarków. 

 

 

Ćwiczenia na skakance mają także wpływ na wzrost tętna, poprawę pracy serca i układu krążenia. Dzięki regularnym treningom nie tylko poprawisz swoją kondycję, równowagę i koordynację, ale także bardzo wzmocnisz swoje ciało i wpłyniesz na zwiększenie elastyczności stawów. Mało plusów? No to proszę jeszcze jeden - robiąc systematyczne treningi na skakance przyspieszysz także przemianę materii, co wpłynie oczywiście na Twoją wagę i zbędne kilogramy.

Co ważne - skakanka nie ogranicza nas do konkretnego miejsca, nie musisz kupować żadnych karnetów na siłownię czy indywidualnych treningów. Bez problemu możesz ćwiczyć w domu lub na świeżym powietrzu na przykład w parku.

 

 

 

No dobrze, ale jak często mam ćwiczyć?

Dobre pytanie - co to znaczy systematyczne skakanie na skakance? Najlepiej jest skakać pół godziny dziennie. Zacznij od trzech treningów na tydzień, po dwóch - trzech tygodniach śmiało możesz zwiększyć ilość. Pamiętaj tylko o dniu wolnym! 

#ff6699

 

ZASADY SKUTECZNEGO TRENINGU:

1. Miejsce treningu - pamiętaj by skakać na płaskim i miękkim podłożu.

2. Technika skakania - pamiętaj o wyprostowanej sylwetce, patrz przed siebie i trzymaj nisko łokcie oraz nie usztywniaj kolan.

3. Systematyczność - bez tego nie zobaczysz efektów.

4. Urozmaicaj skakanie - nie musisz zawsze skakać w jeden sposób, możesz skakać do tyłu czy na jednej nodze.

 

 

Dla kogo skakanka odpada?

 

Niestety tak jak w przypadku innego typu ćwiczeń tak i tutaj - skakanie na skakance nie jest dla każdego, a to ze względu na szkody, które może spowodować. Tego typu aktywność fizyczna nie jest polecana osobom z dużą nadwagą czy otyłoscią i dla osób, które mają problemy ze stawami czy kręgosłupem. Specjaliści odradzają skakankę także osobom z niewydolnością serca i kłopotami z krążeniem. Jeśli wymienione dolegliwości Cię nie dotyczą - ŚMIAŁO SKACZ I WALCZ O IDEALNĄ SYLWETKĘ NA LATO! 

 

  

 

 

 

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda