6 ciekawostek, których nie wiedziałaś o owocach!
11.05.2017

6 ciekawostek, których nie wiedziałaś o owocach!

 

Jeśli chodzi o temat owoców w diecie to zdania są podzielone. Jedni twierdzą, że mają z dużo cukru, inni, że są zdrowe i powinny znaleźć się wśród spożywanych przez nas posiłków w ciągu dnia.

 

Uwielbiamy owoce za to, że często poprawiają nam humor i mają słodki i soczysty smak. Gigantyczne źródło witamin! Wyobraźcie sobie, że wiele z tych owoców, które spożywamy na co dzień ma w sobie niemałe tajemnice, które na pewno Was zaskoczą!

 

Sprawdź informacje, o których pewnie nie miałaś pojęcia!

 

 

#1 Czy wiesz, że melon jest jednym z gatunków ogórka?

 

Melon to gatunek ogórka z jadalnym owocem, który należy do rodziny jednorocznych roślin dyniowatych. Około 90% stanowi woda i posiada znaczne ilości β-karotenu. Ma mało kalorii, więc można go zjeść w większej ilości niż inne owoce.

 

 

#2 Banan to jagoda!

 

Z botanicznego punktu widzenia banan to jagoda. Jak wskazuje definicja – jest to owoc wykształcony z pojedynczego kwiatu oraz jednej zalążni (żeńska część rośliny).

 

 

#3 Truskawka jako dziecko poziomki!

 

Truskawka to mieszanka dwóch gatunków poziomki, posiada wiele nazw: poziomka ananasowa, poziomka wielkoowocowa, jednak najczęściej jest nazywana po prostu truskawką.

Dzisiejsza truskawka najprawdopodobniej powstała w 1712 roku, poprzez skrzy­żo­wa­nie poziomki wir­gi­nij­skiej z poziomką chi­lij­ską.

 

 

#4 Kiwi można jeść w całości

 

Większość z nas wyjada tylko miąższ, który znajduje się wewnątrz, prawda? Niepotrzebnie! Jak się okazuje kiwi posiada jadalną skórkę, w której kryje się mnóstwo witamin i minerałów!

 

 

#5 W niektórych owocach znajduje się trucizna

 

Niestety. Jakie to owoce? A raczej pestki - między innymi moreli, jabłek czy brzoskwiń. Ta trucizna to cyjanek.

 

 

#6 Nie powinno się łączyć grejpfrutów z lekami

 

Połączenie grejpfruta z niektórymi lekami może wywołać niepożądane przez nas skutki. Owoc jest pełny substancji chemicznych, które w połączeniu z tymi, które znajdują się w lekarstwach mogą nam zaszkodzić. Dzieje się tak między innymi wtedy, kiedy popijemy lekarstwa sokiem z owocu. Następuje wówczas zwiększenie stężenia leków we krwi, co może odbić się na naszym zdrowiu. Wystarczy jeden grejpfrut by mieć problem!

 

 

 

 

  • udostępnij
2 komentarzy

Gabissx
1

Bardzo fajne ciekawostki :)

odpowiedz

Oliwia-Głuszko
0

Wow nie miałam o tym pojęcia

odpowiedz

Oliwia-Głuszko
0

Wow nie miałam o tym pojęcia

odpowiedz

Gabissx
1

Bardzo fajne ciekawostki :)

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda