Jak radzić sobie ze stresem? 7 cennych wskazówek!
04.05.2017

Jak radzić sobie ze stresem? 7 cennych wskazówek!

 

Stres? Czasami paraliżuje, blokuje i co najgorsze odbiera nam radość z życia. Pierwszy dzień w pracy, matura czy egzamin na prawo jazdy, co robić, żeby zminimalizować stres? Ten oklepany temat nigdy nie zejdzie z ust ludzi, bo każdy szuka złotego środka, który pozwoli mu uporać się z tym jakże nieprzyjemnym uczuciem.

 

Jeśli wpiszesz w google: „Jak radzić sobie ze stresem” to wyskoczy Ci milion rad i sposobów. Tylko jak wiadomo, łatwo się mówi gorzej to wprowadzić w swoje życie, prawda?

 

 

Wybrałam dla Was kilka według mnie najważniejszych i najbardziej przydatnych wskazówek, które ułatwią Wam przejście przez czas stresu łagodniej niż zazwyczaj.

 

Najbardziej aktualnym tematem jest stres związany z maturą. Pewnie nie raz słyszeliście od nauczycieli, rodziców czy babć i wujków, że matura to najważniejszy egzamin w życiu. W końcu nie bez powodu nazywany jest egzaminem dojrzałości, który może otworzyć nam drzwi do najlepszych uczelni. Może Ameryki nie odkryję, ale uwaga – matura to faktycznie ważny egzamin i wiele od niego zależy, ale wcale nie jest tak trudny jak to wszyscy straszą. Wystarczy podejść do matury z rozwagą i spokojem.

 

 

Spróbuj zastosować poniższe wskazówki:

 

#1 Unikaj negatywnych osób i myśl pozytywnie.

 

A raczej osób, które Cię demotywują i nie wspierają. Jeśli nie chcą dodać Ci kopa to niech się chociaż nie odzywają. Jedyne co Ci teraz trzeba to spokoju i skupienia na egzaminie. Myśl pozytywnie!

 

#2 Dziel sobie zadania na duże i mniejsze.

Zarówno przed maturą jak i na samym egzaminie. Nie ucz się wszystkiego na raz, podziel sobie wszystkie przedmioty i zadania na poszczególne dni. Podobnie zrób na samym egzaminie – zacznij od zadań, których jesteś pewien i nie trać czasu na główkowanie nad czymś trudnym.

 

 

#3 Ustanawiaj sobie cele.

Zastanów się co chcesz robić w życiu, jakie studia najbardziej Cię interesują i o jakich marzysz. Sprawdź wymagania uczelni i skup się na przedmiotach, które będą Ci potrzebne. Oczywiście wszystko jest ważne, ale musisz nauczyć się rozdzielać rzeczy ważne i ważniejsze. Przestaniesz stresować się wszystkim tym co niepotrzebne.

 

 

#4 Odetnij się od wszystkiego co Cię rozprasza.

Mam na myśli oczywiście telefon, Instagram, Facebook czy telewizję. Wyznacz sobie godziny nauki i godziny relaksu. To pozwoli Ci na trzymanie porządku w ciągu dnia i skupienie się tylko na rzeczy, którą aktualnie wykonujesz.

 

 

#5 Co masz zrobić dziś, zrób dziś.

Nie odkładaj nauki na ostatnią chwilę, nawet jeśli masz tylko czytać notatki. Stres rośnie wraz ze skracaniem się czasu do TYCH ważnych dni. Najpierw obowiązki, potem przyjemności – brzmi jak słowa mamy? No w tym przypadku muszę przyznać jej rację.

 

 

#6 Zadbaj o sen.

Sen to najlepszy relaks. Lepiej nie uczyć się do późnych godzin nocnych, bo wstaniesz niewyspany i zestresowany, że i tak nic nie umiesz. Zadbaj o to by spać 7-8 godzin. Bezsenność poważnie zwiększa podatność naszej głowy na stres.

 

 

#7 Oddychaj.

Zabawne? Ale działa! Parę głębszych wdechów i wydechów mogą zdziałać cuda. Pomogą nam rozjaśnić umysł i uspokoić się, a przecież tego nam teraz trzeba, prawda?

 

 

 

 

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda