8 powodów, dla których powinniście jeść czekoladę!
27.04.2017

8 powodów, dla których powinniście jeść czekoladę!

 

Miłośnicy czekolady na pewno będą zadowoleni z tego wpisu, fanatycy aktywnego stylu życia i bycia fit, może trochę mniej. Możecie wierzyć lub nie, ale czekolada jest nie tylko bardzo smaczna, ale potrafi także pozytywnie wpłynąć na nasz stan zdrowia. Ba! Dzięki niej możecie żyć dłużej. Nie wierzycie? No to zapraszam do lektury!

 

Zacznijmy może od tego, że bardzo ważne jest jaką czekoladę wybieracie. Mam na myśli jej skład. Nie odkryję Ameryki, jeśli powiem, że gorzka jest najlepsza i najzdrowsza. Jednak jesteśmy tylko ludźmi i każdemu z nas należy się odrobina przyjemności.

 

 

Oto 8 przykładów, które pokazują, że czekolada jest dobra dla zdrowia:

 

1. Czekolada poprawia kondycję skóry.

 

Są plotki, że spożywanie czekolady ma wpływ na pojawienie się trądziku. Nie istnieją, żadne badania, z których wynikałoby, że tak jest. Jedno jest pewne – czekolada w umiarkowanych ilościach znakomicie poprawia kondycję skóry, a to za sprawą flawonoidom. To właśnie one są odpowiedzialne za nawilżenie i strukturę cery. Ponadto według niemieckich naukowców czekolada chroni skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania UV.

 

 

2. Sprawia, że możemy żyć dłużej!

 

Brzmi abstrakcyjnie? Nic bardziej mylnego! Jeanne Louise Calment dożył 122 lat zjadając przy tym około 11 czekolad tygodniowo. Naukowcy z Harvardu odkryli, że jedzenie czekolady faktycznie dodaje dwa lata długości życia, WOW!

 

 

3. Chroni przed stanem zapalnym krwi.

 

Jedz kostkę ciemnej czekolady dziennie, a zmniejszysz ryzyko wystąpienia stanu zapalnego w swojej krwi. Naukowcy udowodnili taką właściwość czekolady w przeprowadzonych w 2008 roku badaniach. Podobno utrzymamy wtedy prawidłowe stężenie białka we krwi.

 

4. Pomaga kontrolować kaszel.

 

 Jednym z najlepszych, a na pewno najsmaczniejszych sposobów na kaszel jest czekolada. Podobno zawarta w gorzkiej czekoladzie teobromina rozluźnia mięśnie gładkie oskrzeli płuc.

W 2004 roku opublikowano wyniki badań wykonanych przez National Heart and Lung Institute London, które potwierdzają łagodzące działanie w przypadku kaszlu właśnie alkaloidu znajdującego się w kakao.

 

 

5. Wzmacnia mózg.

 

Naukowcy z Johns Hopkins University odkryli, że ciemna czekolada chroni komórki znajdujące się w mózgu, a co za tym idzie chroni go przed uszkodzeniem, spowodowanym chociażby udarem. Naukowcy z kalifornijskiego instytutu stwierdzili także, że dzięki czekoladzie poprawiają się też nasze wspomnienia i pamięć.

 

 

6. Działa zbawiennie na umiejętności matematyczne.

 

Brytyjscy naukowcy poddali eksperymentowi kilku wolontariuszy. Komputer wylosował im trzycyfrową liczbę bliską tysiąca, po czym uczestnicy mieli odejmować od tej liczby 3 i wymieniać tę wartość aż dojdą do 0.

Podzielono ich na dwie grupy – jedna z nich piła gorącą czekoladę z mlekiem, druga w ogóle nie miała do czynienia z czekoladą. Pierwsza grupa liczyła szybciej, wolontariusze popełniali mniej błędów i co najważniejsze – u osób ze „słodkim wspomagaczem” nie stwierdzono tak dużego wyczerpania umysłowego jak u ich kolegów, którzy nie mieli przyjemności spożywać czekoladę.

 

 

7. Zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału serca.

 

Badania pokazują, że jedzenie czekolady zapobiega powstawaniu zakrzepów krwi, co z kolei zmniejsza ryzyko zawału serca. Płytki krwi zlepiają się w wolniejszym czasie u fanatyków czekolady.

Zmniejsza ryzyko niewydolności serca o 1/3!

 

 

8. Lekarstwo na złe samopoczucie.

 

Najpopularniejszą metodą poprawienia sobie humoru jest sięgnięcie po kawałek czekolady. To właśnie dzięki niej wzrasta poziom serotoniny w mózgu, która potocznie nazywana jest po prostu hormonem szczęścia.

 

 

Podsumowując:

Czekolada jest dobra na wszystko! Uważajmy jednak na jej jakość, czyli ilość czekolady (kakao) w czekoladzie oraz na to, żeby nie przesadzić z jej ilością. W myśl zasady – co za dużo to niezdrowo!

 

  • udostępnij
1 komentarzy

Gabissx
0

Najlepsza to czekolada gorzka! :D

odpowiedz

Gabissx
0

Najlepsza to czekolada gorzka! :D

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda